З України заборонили експортувати коксівне вугілля

13:40 08.09.2022

Уряд встановив заборону на експорт коксівного вугілля, повідомили в Міненерго.

Пише УНН.

Цитата

"Встановлено заборону на експорт коксівного вугілля", - повідомили у відомстві.

Деталі

Так, Кабмін 7 вересня ухвалив постанову «Про внесення зміни у додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 р. № 1424». Вона передбачає внесення коксівного вугілля до переліку товарів, експорт яких заборонено.

"Це рішення було прийнято з метою забезпечення належної підготовки та проходження опалювального сезону, зокрема, накопичення достатніх запасів палива для теплової генерації. А також для запобігання зловживанню та маніпуляціям із якістю вугілля, яке може бути використане для роботи теплової генерації під час опалювального сезону, а замість цього спрямовувалось на експорт", - пояснили у Міненерго.

Державними стандартами дозволяється використовувати коксівне вугілля у складі паливних сумішей для ТЕС, ТЕЦ і котелень. Таким чином коксівне вугілля може розглядатися як складова паливного балансу для теплової генерації в рамках підготовки до осінньо-зимового періоду 2022/23, зауважили у відомстві.

Нагадаємо

У червні цього року урядовою постановою було закріплено заборону на експорт природного газу українського походження, мазуту та вугілля (окрім коксівного).

Теми:

Ще на цю тему