Україна сподівається на зміну позиції Німеччини щодо «Північний потік-2» через отруєння Навального

15:01 04.09.2020

Україна сподівається, що Німеччина перегляне свою позицію щодо газопроводу «Північний потік-2» у зв’язку з отруєнням російського опозиціонера Алєксєя Навального.

Як повідомляє кореспондент "Європейської правди", про це на пресконференції заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Ми виходимо з того, що цей злочин не повинен залишитися безкарним. Події починаючи з 2014 року, і, якщо подивитися далі - з 2008 року, коли Росія напала на Грузію, демонструють, що безкарність лише спонукає Російську Федерацію до нових агресивних дій і нових злочинів. Україна виходить з того, що наші партнери і всі, хто опонує агресивній політиці Російської Федерації, повинні застосувати дієві механізми впливу на цю країну, включаючи застосування санкцій, та переглянути політику щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2», - заявив Дмитро Кулеба.

Канцлерка Німеччини Агнела Меркель минулого тижня заявила, що вважає недоцільним пов’язувати отруєння Навального з будівництвом «Північного потоку-2».

2 вересня Меркель знову підтвердила свою прихильність завершенню будівництва газопроводу «Північний потік-2» попри санкції США - всупереч її жорсткій заяві про «серйозні запитання» до уряду Росії після підтвердження лабораторії Бундесверу, що Алексєя Навального отруїли нервово-паралітичною речовиною з групи «Новічок». 

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що він висловлював свої сумніви щодо газопроводу у розмові з Меркель.

У Німеччині також з’явилися заклики переглянути позицію щодо «Північного потоку-2» у зв’язку з отруєнням російського опозиціонера. 

Ще на цю тему