Данська судноверф досі обслуговує російські газові танкери – FT
Данська судноверф Fayard продовжує обслуговувати російські танкери, які використовуються для транспортування зрідженого природного газу з російського газового заводу Ямал.
Про це пише Financial Times, повідомляє Цензор.НЕТ.
Йдеться про судна класу Arc7, які забезпечують експорт російського газу в умовах складної льодової навігації та критично залежать від обслуговування на європейських верфях.
За даними організації Urgewald, шість із 15 танкерів Arc7 мають пройти технічне обслуговування на данській верфі цього літа - до того, як з 2027 року набуде чинності заборона ЄС на обслуговування танкерів ЗПГ, що експлуатуються Росією.
Згідно зі звітом компанії, у 2025 році Fayard обслуговувала п’ять танкерів, які прибули з півострова Ямал.
Водночас єдиний інший європейський оператор нідерландська Damen Shipyards Group, яка працювала із цим типом суден, заявила про припинення обслуговування російських LNG-танкерів у серпні 2025 року, посилаючись на політику уряду Нідерландів.
У Fayard заявили, що дотримуються регламентів та санкційних обмежень ЄС та наголосили на важливості забезпечення безпеки судноплавства.
У компанії додали, що Єврокомісія визнає необхідність постачання LNG із російського Ямалу для енергетичної безпеки Європи до 2027 року, тому обслуговування окремих суден триває.
Докладно з переліком російських підприємств під санкціями можна ознайомитись у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, ЄС, Канади, Великобританії та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 28.07.2026 ЄС уперше запровадив санкції проти крюїнгової компанії, пов’язаної з тіньовим флотом РФ
- 25.07.2026 Країнам Євросоюзу дозволили продавати нафту, вилучену з танкерів російського «тіньового флоту»
- 24.07.2026 Власти Франции отпустили танкер Deliver после штрафа за отсутствие действительного флага - росСМИ
- 24.07.2026 ЕС включил в 21-й пакет санкций еще 41 судно и впервые морское кадровое агентство – росСМИ
- 22.07.2026 Каллас: Євросоюз посилює тиск на «тіньовий флот» Росії, затримано танкер / Фото
- 08.07.2026 Морський дрон СБУ Sea Baby уразив танкер «тіньового флоту» рф «Blue» у Чорному морі
- 08.07.2026 Танкер Yasa Polaris был атакован дронами в Черном море на подходе к Новороссийску – СМИ
- 07.07.2026 Російське судно із награбованим зерном йде до Туреччини
- 07.07.2026 Сили оборони звітують про ураження 8 «тіньових» танкерів флоту Росії
- 02.07.2026 Франция оштрафовала танкер «теневого флота» РФ на сумму $1,1 млн
- 02.07.2026 Україна в IMO заявила, що судна російського «тіньового флоту» є законними військовими цілями
- 27.06.2026 Російський танкер, захоплений Францією, передали прокуратурі Марселя