Через порт Чорноморськ цьогоріч відвантажили понад 800 тисяч тонн зернових
Майже дві третини вантажів, які цього року обробило державне підприємство «Міжнародний торговельний порт «Чорноморськ», - зернові культури, що йдуть на експорт.
Про це в інтерв’ю Укрінформу розповів нещодавно призначений директор держпідприємства В’ячеслав Безрук.
За його словами, через сезонний спад та загальне уповільнення вантажопотоків у регіоні, деякі напрямки діяльності порту доводиться переорієнтовувати.
«Ми зосередилися на критично важливих для економіки України, а саме: забезпечення стабільного експорту продовольства. Основу вантажопотоку тут традиційно становлять зернові - стратегічно важливий товар не лише для нашої держави, а й для світового ринку. За перших чотири місяці 2025 року із загалом оброблених 1,3 млн т вантажів 826,2 тис. т - саме зернові культури. Це майже 64% від загального обсягу перевалки», - деталізував посадовець.
Підприємство, за його словами, й надалі робитиме акцент на розвитку перевантаження навалювальних вантажів - одного з ключових напрямів у сучасній портовій логістиці. Адже з огляду на підвищення ролі України як аграрної держави та важливого постачальника сировини на світові ринки, нарощування потужностей у цьому сегменті є не лише стратегічно важливим, а й життєво необхідним.
Інший пріоритет - відновлення буксирного флоту. МТП «Чорноморськ» прагне повернути собі лідерські позиції з надання буксирних послуг. Адже донедавна відсоток задіяння державних буксирів не перевищував 25%. З-поміж допущених до експлуатації були тільки два державні буксири: «Станіслав Стребко» та «Тігріс», решта - приватні судна.
«Ми одразу ж взялися за подолання цієї диспропорції. І вже 16 травня я підписав наказ по підприємству про введення в експлуатацію буксира «Капітан Незавітін». Це відкриває перед підприємством нові можливості для повернення частки ринку буксирних послуг, яку останніми роками було втрачено на користь приватних операторів. Держава має всі ресурси, щоб надавати конкурентні послуги - і ми вже демонструємо це на практиці», - наголосив Безрук.
Порт «Чорноморськ» є одним із найбільш стратегічних морських хабів України. Очікується, що його відновленню та розвитку сприятиме концесійний проєкт, розрахований на 40 років. Він охоплює два термінали: контейнерний та універсальний, із потенціалом понад 5 млн т вантажу щорічно.
Ще на цю тему
- 19.06.2025 Окупанти хочуть відновити в Маріуполі пасажирський морвокзал і центр регулювання руху суден
- 03.06.2025 Польські компанії можуть розпочати роботу в українських портах
- 24.05.2025 В тимчасово окупованому Маріуполі зафіксували тижневу зупинку роботи порту
- 23.05.2025 Україна шукає партнерів для захисту портів, — Кашуба
- 29.04.2025 В порту Одеси запрацювала система управління логістикою DocPort
- 22.04.2025 Порт Чорноморськ підписав угоду з балтійським портом Вентспілс
- 17.04.2025 Порти Великої Одеси обробили понад 20 млн тонн вантажів з початку року
- 16.04.2025 Росіяни у 2024 році незаконно експортували з порту Маріуполя 149 тис тонн сільгосппродукції
- 09.04.2025 АМПУ планує розширити конкурентні можливості портів на Дунаї
- 08.04.2025 Оккупанты поанируют к 2027 году увеличить грузооборот порта Бердянск до 1,2 млн тонн в год
- 03.04.2025 Концесія у порту Чорноморськ: вже погодили ТЕО щодо контейнерного терміналу
- 31.03.2025 Росія продовжує незаконно вивозити українське зерно та метал через порти Маріуполя та Бердянська