Євросоюз заборонив танкерам з російською нафтою заходити до Ла-Маншу
Європарламент ухвалив резолюцію про заборону танкерам із нафтою з Росії входити до протоки Ла-Манш
Як інформує видання «Главком», Європарламент на сесії в Брюсселі ухвалив резолюцію, щодо закриття спільно з Великою Британією протоки Ла-Манш для танкерів з російською нафтою, незалежно від того, під яким прапором вони йдуть. Заходи є продовженням рішення Британії минулого місяця розпочати жорсткі заходи проти танкерів, які проходять через протоку.
«Європарламент закликає країни ЄС у тісній співпраці з Великою Британією до заходів щодо заборони цим танкерам входу до Ла-Маншу», – йдеться у документі.
Європарламент також має намір закликати інші країни світу, які контролюють протоки, вжити власних заходів для обмеження руху суден із російською нафтою.
Європарламент закликає також терміново розробити адміністративні механізми контролю за перевезеннями нафти, використовувати для стеження за танкерами з російською нафтою «супутники та безпілотники», а також дозволити проводити інспекції «підозрілих суден» у морі.
Інші пропозиції в проєкті резолюції Європарламенту традиційні, адже там містяться заклики ввести проти цих танкерів усі можливі види санкцій. Зокрема на операторів, страхові компанії, які обслуговують ці судна банки». Євродепутати хочуть вжити «дипломатичних заходів» проти держав, під прапорами яких ходять танкери з російською нафтою.
У документі наголошується, що «Євросоюз і країни Групи семи запровадили цінову стелю на російську сиру нафту та нафтопродукти з метою збереження світових постачань нафти та обмеження доходів Росії».
Європарламент стверджує, що інші країни, проти яких запроваджувалися нафтові санкції, такі як Венесуела, Іран та КНДР, також використали «тіньові танкери», проте дії Росії «вийшли на принципово новий рівень». Європарламент вважає, що у перевезенні російської нафти задіяно до 600 суден.
Нагадаємо, Німеччина заборонила портам приймати танкери з російським газом. Міністерство економіки Німеччини доручило державним імпортним терміналам відмовлятися від постачань зрідженого природного газу (ЗПГ) з Росії.
Ще на цю тему
- 28.11.2024 Українським морським коридором перевезли 85 млн тонн вантажів
- 28.11.2024 IMO посилює технічну допомогу для роботи українського морського коридору
- 20.11.2024 Перед диверсією біля підводних кабелів НАТО помітили китайське судно: воно прийшло з Росії
- 18.11.2024 Російське розвідувальне судно зафіксували в зоні з критичними кабелями в Ірландському морі
- 14.11.2024 Морський коридор під захистом ЗСУ працює: Вантажообіг в українських портах зріс майже вдвічі
- 14.11.2024 Україна почала підготовку до льодової кампанії 2024-2025
- 09.11.2024 Росіяни знову везуть крадену українську пшеницю хуситам
- 07.11.2024 Между Россией и Египтом открываются две новые морские линии для перевозки контейнеров
- 06.11.2024 Паром «Авангард», попавший под удар ВСУ, замечен на судоремонтном заводе в Керчи (фото)
- 06.11.2024 Прокуратура Албанії заарештувала судно, що перевозило токсичні відходи
- 31.10.2024 Танкери підробляють дані про маршрути, щоб приховати візити до Росії - берегова охорона Фінляндії
- 31.10.2024 Українським морським коридором вже пройшло 2900 суден