Польща готова передати Україні решту своїх МіГ-29: Дуда назвав умову
Варшава задекларувала готовність передати літаки Україні, але за умови гарантування безпеки повітряного простору союзниками
Польща готова передати Україні решту своїх МіГ-29 за умови, що союзники гарантуватимуть безпеку повітряного простору країни, поки Варшава не отримає нові літаки.
Як інформує видання «Главком» ,про це президент Польщі Анджей Дуда заявив в інтервʼю радіо Zet.
Польський президент зазначив, що Варшава вже задекларувала готовність передати ці літаки, але за умови гарантування безпеки повітряного простору союзниками.
«Коли західні літаки, принаймні тимчасово, захищатимуть польське небо, і нам це буде гарантовано, а незабаром ми отримаємо літаки, на яких літатимуть наші пілоти, і це зміцнить нашу ситуацію», – підкреслив президент РП.
Стосовно твердження, що Польща у перші місяці війни передала Україні все, що могла передати, і «зараз Київ вже не рахується з Варшавою», Дуда відповів, що «в певному сенсі так є». Однак він зазначив, що не ображається на це, оскільки «політика полягає не в ображанні на когось, а на будуванні тактики подальших дій».
«Можна було сподіватися, що ця ситуація змінюватиметься таким чином, оскільки ми віддали те, що могли віддати – зробили швидко і те, що тоді було потрібно. І я вважаю, що це - велика гордість для Польщі. Але відтоді минуло два роки, і з прикрістю мушу сказати, що життя брутальне: Україна зараз мусить далі боротися, а ми не можемо передати великої кількості пострадянського озброєння, оскільки вже віддали, що могли», - наголосив він.
Водночас Дуда додав, що для нього «очевидно»: Польща не може передати Україні нове озброєння, яке купила за мільярди доларів у Південної Кореї, щоб зміцнити свою безпеку. «Відповідальний політик передати не може», – констатував Дуда.
Нагадаємо, польський президент Анджей Дуда заперечив можливість передачі Києву зброї, яку Варшава придбала в Південної Кореї.
До слова, у перші місяці повномасштабного вторгнення РФ в Україну Польща передала Україні понад 300 танків Т-72, PT-91, згодом також Leopard 2. Крім того, Польща передала Києву польські самохідні артилерійські установки Krab, частину літаків МіГ-29 та інше озброєння. Загалом, Варшава передала Києву не менше 45 пакетів військової допомоги на загальну суму понад $4 млрд.
Ще на цю тему
- 04.11.2024 Збій у пункті пропуску "Ягодин" ліквідовано: що відбувається на кордоні з Польщею
- 31.10.2024 Зеленський призначив нового посла у Польщі
- 31.10.2024 Зеленський: домовилися з НАТО, але Польща знайшла іншу причину не передавати МіГ-29
- 25.10.2024 ЗМІ: Україна просила в Польщі зброю, яку та купила в Південної Кореї, але Дуда відмовив
- 23.10.2024 Глава МЗС Польщі не вважає, що її "виключили з обговорень" щодо України
- 15.10.2024 Міністр оборони Польщі не вважає вступ України в ЄС життєво важливим, тому висуває історичні вимоги
- 03.10.2024 В Україні допустили відновлення ексгумацій жертв Волинської трагедії у 2025 році
- 27.09.2024 Дуда вважає, що історичні проблеми з Україною треба вирішувати не шляхом шантажу
- 24.09.2024 У Варшаві відбудеться засідання Міжпарламентської асамблеї Україна–Польща
- 09.09.2024 Система митного оформлення на українсько-польському кордоні поновила роботу
- 09.09.2024 ЗМІ: Український легіон у Польщі поки лишається ідеєю "на папері"
- 07.09.2024 У Польщі назвали умову, за якої могли б збивати російські ракети над Україною