Канада допускає направлення небойових підрозділів в Україну за певних умов
Міністр оборони Канади Білл Блер допустив можливість того, що канадські інструктори можуть повернутися в Україну для тренувань українських солдатів, за певних умов.
Про це міністр розповів у інтерв’ю виданню Toronto Star, пише "Європейська правда".
Блер розповів про це у контексті останніх заяв президента Франції Емманюеля Макрона. Зазначимо, раніше Блер виключив можливість розгортання бойових підрозділів в Україні.
Угода про безпеку між Канадою та Україною, підписана минулими вихідними, передбачає, що Канада може повернутися до проведення навчань в Україні, "коли дозволять умови".
"Це має бути зроблено досить обережно й обмежено, з урахуванням можливості проведення тренувань", – сказав міністр в інтерв'ю газеті.
"Я не хочу розміщувати військовослужбовців Збройних сил Канади поблизу театру бойових дій, що могло б створити враження, ніби ми беремо на себе будь-який компонент бойової ролі", – додав він.
Блер зазначив, що канадські військові вже мають невелику присутність в Україні для захисту канадського дипломатичного персоналу, а також підготували тисячі українських солдатів в рамках операції "Юніфайтер" – хоча ця місія була перенесена з України в інші країни після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в 2022 році.
"Ми тренуємо українців скрізь, але я думаю, що було певне визнання того, що деякі з цих тренувань є складними, тому що важко вивезти людей з України для проходження тренувань", – сказав Блер, маючи на увазі переговори в Парижі на цьому тижні.
"Тож (були) деякі дискусії про те, чи можемо ми зробити це більш ефективно, і чи можливо це зробити в Україні", – додав він.
Блер сказав, що деякі країни висловлювали занепокоєння, що така операція "потенційно буде розглядатися як бойова, і я думаю, що був широкий консенсус, що це недоречно, і ми цього не робимо", – сказав він.
Після того як цього тижня європейські лідери відкинули пропозицію Макрона відправити війська в Україну, міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню уточнив, що дискусії відповідали тому, як їх описав Блер: вони були зосереджені на військовій підготовці або операціях з розмінування, "а не на відправці військ для ведення війни проти Росії".
29 лютого Макрон заявив, що всі його заяви про повномасштабну війну Росії проти України – включно з можливістю відправлення західних військ, які викликали резонанс, – були ретельно продумані.
Ще на цю тему
- 15.10.2024 Боррель: Місію ЄС із навчання українських військових продовжать на два роки
- 11.10.2024 Британія може відправити військових на захід України для підготовки новобранців
- 09.10.2024 Макрон відвідає українських військових, які проходять навчання у Франції
- 17.09.2024 Зеленский подписал закон о создании Сил беспилотных систем как отдельного рода войск ВСУ
- 24.08.2024 Зеленський присвоїв Сирському нове звання
- 02.08.2024 Прем'єр Молдови ухильно прокоментував можливість видачі військовозобов’язаних українців
- 25.06.2024 Міноборони підтримало збільшення терміну оновлення даних для військовозобов'язаних
- 19.06.2024 Естонія готова обговорювати відправлення військ до України. Для нас це не червона лінія, - посол Кольк
- 20.05.2024 Прем’єрка Естонії: Деякі країни вже тренують військових в Україні
- 14.05.2024 Міністр оборони Естонії заперечив "серйозне обговорення" відправки військ в Україну
- 14.05.2024 Естонія розглядає можливість відправки військ в Україну - радник президента
- 02.05.2024 Макрон назвав дві умови відправки французських військ до України