У Маріуполі зафіксували підвищений рівень радіації

13:00 28.11.2023

У тимчасово окупованому Маріуполі зафіксували в 15,5 рази підвищений радіаційний фон, повідомив у вівторок радник мера міста Петро Андрющенко, пише УНН.

У Маріуполі зафіксували в 15,5 рази підвищений радіаційний фон на пляжі Піщаний в районі порту. Рівень становив 4,04 мкЗв/г при рівні безпеки для людини 0,26 мкЗв/г. Тобто в 15 разів більший за безпеку

- написав Андрющенко у Telegram.
Деталі

Як повідомив Андрющенко, місцеві пропагандисти "поспішали розтлумачити, що таке зростання рівня радіації безпечне (смішно) і з’явилось через шторм".

"Насправді обидва твердження хибні. Дійсно, у районі пляжу Піщаний існують так звані "чорні піски", які "фонять". Та дійсно, точковий рівень радіації цих пісків при нормальному житті міг нашкодити, лише якщо проводити тут системно купу часу. Однак, справжня причина високого рівня та оголення пісків - не шторм, а російська окупація. Точніш – бомбардування та ракетні обстріли міста", - пояснив радник мера.

"Однак, не лише Піщаний. Якби хтось проміряв рівень радіації на Азовсталі на зараз, а також зробив аналіз складу ґрунту та пилу, що розносяться вітром по місту та дощем в море, то картина стала би по-справжньому апокаліптична яскрава. Саме тому росіяни тут не міряють, аби приховати справжній екоцид. Але, то вже геть інша історія", - зазначив Андрющенко.

Ще на цю тему