Україна може експортувати до 75% зерна, яке зібрали цього року – Шмигаль

08:20 04.10.2023

З прогнозованого міністерством аграрної політики урожаю зерна у 79 мільйонів тонн, Україні потрібно всього 25% цієї кількості для власних потреб. 

Про це під час засідання уряду заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, пише ZN.UA.

"На нашому західному кордоні вже нині слід будувати мости, а не зводити стіни. Це насамперед стосується українського аграрного експорту. Нам потрібні широкі транзитні шляхи для експорту продовольства. Це важливо для стійкості нашої економіки. Це важливо для світу, адже це глобальна продовольча безпека", – зазначив Шмигаль

За його словами, міністерство аграрної політики прогнозує врожай цього року на рівні понад 79 млн тонн, що на 10% більше, ніж було торік.

"Хороший урожай означає, що Україна збереже стратегічне значення гаранта глобальної продовольчої безпеки. Для внутрішніх потреб нам достатньо близько 25% зібраного зерна, решту потрібно експортувати. Тому що це ресурси для фермерів, це валютна виручка для держави, це продовольство для голодуючих країн", – сказав глава українського уряду.

У зв'язку з цим уряд розраховує на дієвість запропонованого Україною механізму верифікації та контролю українського агроекспорту.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що у бюджеті на 2024 рік влада планує збільшити витрати на озброєння і військову техніку до 1,5 мільярда доларів США, щоб зміцнити військову промисловість країни, що розвивається.
 

Ще на цю тему