Німецький виробник верстатів продовжує працювати для російського ВПК
Один із найбільших у світі виробників верстатів, німецько-японська компанія DMG MORI, продовжує допомагати російському військово-промисловому комплексу попри те, що оголосила про вихід із Росії після початку повномасштабної війни проти України.
Про це йдеться у публікації проєкту "Агентство", до якого належать російські журналісти, які після початку повномасштабного вторгнення РФ покинули Росію, пише "Європейська правда".
Компанія має верстатобудівний завод в Ульяновську з 2015 року. Незважаючи на те, що на той момент санкції ЄС заборонили постачати обладнання і технології для військово-промислового комплексу Росії, замовником ульяновського заводу називали саме російський ВПК – держкорпорацію "Ростех" і підконтрольні їй компанії, які випускають двигуни для ракет і військової авіації, а також літаки "Су", "МіГ" та "Іл".
Росії цей завод був важливий, оскільки російські компанії не виробляють сучасні верстати в потрібних кількостях.
Практично відразу після початку повномасштабної війни, 14 березня 2022 року, компанія оголосила про відхід із Росії та зупинку роботи верстатобудівного заводу в Ульяновську. Однак цього не сталося, з'ясувало видання.
Посадовця Міноборони Нідерландів заарештували за обхід санкцій проти Росії
Як видно в реєстрі юридичних осіб, обидві російські юрособи DMG MORI – ТзОВ "ДМГ МОРІ РУС" і ТзОВ "Ульяновський верстатобудівний завод" – продовжують діяльність у Росії, не змінивши власників.
В обох компаній, як і раніше, є виручка, хоч вона і знизилася у 2022 році на 50%. Є у компаній і співробітники – на кінець 2022 року їх було 92.
Джерело "Агентства", близьке до російського керівництва компанії, підтвердило, що після початку війни вона продовжила працювати і почала збирати щонайменше 200 верстатів – комплектуючі для них були на заводі на момент заяви про зупинку роботи.
Про продовження діяльності компанії свідчить і те, що після березня 2022 року російські юрособи стали отримувати комплектуючі та верстати через Азію. Як випливає з бази митних декларацій ImportGenius, з березня 2022 року ульяновський завод отримав комплектуючих на 261 тисячу доларів від індійських компаній. А "ДМГ МОРІ РУС" закупила на 195 тисяч доларів у китайської структури верстати невідомого виробництва.
DMG MORI зараз продає свої верстати не напряму, а через пов'язані з нею компанії, стверджує видання. Журналісти вивчили фінансову звітність цих компаній і виявили, що вони активно продають верстати DMG MORI російському ВПК і компаніям, які перебувають під західними санкціями.
20 вересня Національне агентство з питань запобігання корупції внесло DMG MORI до переліку міжнародних спонсорів війни. У НАЗК заявили, що верстати цієї компанії продовжує купувати Росія, яка не здатна без них виготовляти зброю та компоненти до неї.
Ще на цю тему
- 03.10.2024 Майбутня розмова між Шольцом та Путіним: Пєсков зробив заяву
- 01.10.2024 Zeit: Шольц вперше за два роки хоче подзвонити Путіну
- 01.10.2024 Німеччина після майже повної заморозки відновила депортації до Росії
- 19.09.2024 Німеччина хоче бути більш активною в Арктиці для протистояння Росії
- 26.08.2024 Авіабазі НАТО у Німеччині, ймовірно, загрожувала диверсія РФ з безпілотником
- 25.07.2024 «Будинки із привидами Путіна»: Берлін може взятись за конфіскацію нерухомості росіян
- 03.07.2024 Германия и Польша усилят присутствие на восточном фланге из-за агрессии РФ
- 08.05.2024 У Берліні заборонять прапор Росії на 9 травня
- 04.05.2024 Німеччина пообіцяла Росії "наслідки" за кібератаки і викликала російського посла
- 18.04.2024 До МЗС Німеччини викликали посла РФ через затримання російських агентів
- 07.03.2024 Німеччина посилила рекомендації щодо поїздок до Росії: "наполегливо" закликають не їхати
- 26.02.2024 У Німеччині відреагували на інцидент з дроном РФ, що переслідував Бербок на півдні України