Єгипет закупив майже півмільйона тонн російського зерна 

16:00 06.09.2023

Єгипетський державний покупець зерна придбав близько півмільйона метричних тонн російської пшениці за приватною угодою.

Як пише видання USM.media, Генеральне управління з поставок товарів (GASC) закупило близько 480 тис. тонн російської пшениці у трейдера Solaris1 вересня, повідомляє Reuters з посиланням на дані від чотирьох трейдерів.

Єгипет закупив зерно за ціною близько $270/тонна C&F. Ця ціна є меншою за ті, які пропонують на традиційних тендерах.

Трейдери повідомили Reuters, що ціна може бути нижчою за неофіційну мінімальну, встановлену урядом рф для контролю внутрішніх цін на пшеницю.

Інші російські постачальники пшениці подали пропозиції в п’ятницю за ціною «франко-борт» у $265/тонна, вважаючи, що це встановлена мінімальна ціна, і за ціною C&F, яка перевищувала $270/тонна.

Трейдери повідомили, що юридично мінімальна ціна не є обов’язковою, але очікується, що постачальники виконуватимуть інструкції міністерства сільського господарства росії.

Трейдери кажуть, що є різні мінімальні ціни для приватного продажу та продажу на відкритих торгах, а також різні ціни для продажу кожного місяця з вересня по грудень і знижки на нижчі сорти білкової пшениці.

Після того, як війна в Україні перервала експорт пшениці з країни, Єгипет покладався, в основному, на відносно дешеве російське зерно.
 

Ще на цю тему