Голова МЗС Туреччини в Москві закликав до відновлення "зернової угоди"

11:40 01.09.2023

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан, що перебуває з візитом у Москві, на пресконференції після зустрічі з російським візаві Сергеєм Лавровим закликав до відновлення Чорноморської зернової ініціативи.

Про це пише "Європейська правда" з посиланням на Daily Sabah.

Фідан, для якого нинішній візит до Росії є першим у статусі очільника турецького МЗС, підкреслив важливість відродження "зернової угоди" й підтвердив рішучість Туреччини сприяти зусиллям у цьому напрямку.

"Ми продовжимо працювати над відродженням Чорноморської зернової угоди, яка має вирішальне значення для глобальної продовольчої безпеки, стабільності та миру в Чорноморському регіоні", – сказав він.

Кулеба: Україна і Туреччина поділяють підходи до відновлення "зернової угоди"
Голова МЗС Туреччини зазначив, що ООН підготувала новий пакет пропозицій щодо відновлення Чорноморської зернової угоди.

"Ми вважаємо, що це забезпечить належні підстави для відновлення угоди", – додав він.

Російська сторона напередодні візиту Хакана Фідана заявила, що обговорить із ним свою пропозицію щодо експорту зерна за участі Катару, яку подала як "оптимальну робочу альтернативу" Чорноморській зерновій ініціативі.

Як відомо, Росія 17 липня заявила про зупинку дії "зернової угоди" і пригрозила "ризиками" сторонам, які зважаться на продовження ініціативи без участі РФ. Крім того, Москва почала масовані обстріли портової інфраструктури Одеси та дунайських портів.

Ще на цю тему