Румунія має радянську "Варшавянку", що більше 25 років не виходить в море, але списувати не планує

18:00 21.05.2023

Румуни не хочуть випадати із статусу "підводної держави", і їм потрібен цей човен для навчання екіпажів на нові субмарини

Портал Defense Romania розповідає, що зараз в строю румунських ВМС є лише один підводний човен радянського проекту 877 "Варшавянка", що носить назву Delfinul. Цей підводний корабель для румунського флоту не має жодної бойової цінності, бо ще з 1996 року не виходить в море через проблеми із силовою установкою, зокрема з акумуляторними батареями.

А багатократні плани по відновленню боєздатності цієї субмарини так і не були реалізовані, бо навіщо витрачати величезні суми на ремонт підводного корабля, який все рівно не вдасться інтегрувати в систему оборони НАТО. Але при цьому всьому румунські військові ще тривалий час не планують списувати та передавати на утилізацію свій Delfinul, і на це вони мають два аргументи.

Румунії важливі питання престижу, в даному випадку – можливість лишатись у категорії "підводних" держав, тобто країн-власників підводних човнів. І поки володіння навіть небоєздатним човном Delfinul це забезпечуватиме, румуни цей підводний корабель радянського виробництва списувати не будуть.

Є і практичний ракурс – Delfinul в строю румунських ВМС служить саме як навчальний корабель, для підготовки "ядра" підводників. І ця роль стала особливо актуальною на тлі планів Міноборони Румунії придбати у Франції дві дизель-електричні субмарини проекту Scorpene, на кожній з яких штатно передбачений екіпаж в 31 особу (для порівняння – на "Варшавянці" проекту 877 передбачений екіпаж в 57 осіб).

Тим більш, що 19 травня 2023 року румунський парламент погодив план купити у Франції два підводні човни Scorpene за 2 мільярди євро, поставка субмарин має відбутись орієнтовно за 8 років. І схоже, що протягом цього періоду ВМС Румунії й далі бодай формально зберігатимуть в строю свій підводний човен Delfinul радянського проекту "Варшавянка".

Ще на цю тему