Залізниця Молдови модернізує дві ділянки для обслуговування українського транзиту

08:40 30.03.2023

Залізниця Молдови CFM має намір модернізувати дві ділянки залізниці для забезпечення українських транзитних перевезень. 

Про це повідомляє Rail.insider, пише видання Порти України.

Загальна вартість робіт зі збільшення пропускної спроможності та зняття обмежень швидкості між Кишиневом і Кайнаром та між Окницею і Унгенами на румунському кордоні оцінюється в €71 млн. У тому числі Європейський союз має надати €20 млн, а уряд Молдови — €28 млн. Ще €23 млн надасть у межах антикризового кредиту Європейський банк реконструкції та розвитку.

Зазначається, що мета проєкту полягає в тому, щоб полегшити транспортування вантажів залізницею, а не автомобільним транспортом з України до ЄС через Молдову, забезпечивши продовольчу безпеку і поліпшивши доступ українського експорту до румунського чорноморського порту Констанца, а також до портів Галац, Рені, Ізмаїл і Джурджулешти, які в сукупності здатні задовольнити значну частину експортних потреб України.

Минулого тижня прикордонні та митні служби України і Молдови завершили всі процедури щодо організації спільного контролю у пункті пропуску «Серпневе-1 — Басарабяска» на відновленій у 2022 році залізничній лінії Березине—Басарабяска.

Наприкінці серпня 2022 року Україна та Молдова офіційно відкрили повністю оновлену залізничну ділянку Березине—Басарабяска. Відновлення ділянки дозволить Молдові експортувати та імпортувати товари через порт Ізмаїл, зменшуючи затори в порту Рені. Водночас Україна зможе експортувати товари до Молдови та країн Євросоюзу. За прогнозом МІУ, оновленою ділянкою будуть перевозитися щорічно до 10 млн тонн вантажів в напрямку українських портів на Дунаї.
 

Ще на цю тему