ООН придбає танкер, щоб запобігти екологічній катастрофі у Червоному морі

10:00 11.03.2023

Організація об’єднаних націй (ООН) за $55 млн придбає у Euronav великотоннажний танкер, який буде використано для зберігання нафти, перекачаної з танкера-нафтосховища FSO Safer, що зазнав лиха біля берегів Ємену.

Про це повідомляється на сайті ООН.

FSO Safer, який перевозив 150 тис. тонн нафти, сів на мілину в Червоному морі біля узбережжя Ємену в 2021 році. Фахівці побоюються, що погіршення стану судна може призвести до його розлому і спричинить екологічну катастрофу, масштаб якої, на їхню думку, буде вчетверо більшим, ніж катастрофа танкера Exxon Valdez у 1989 році біля узбережжя Аляски. Тоді у море вилилося 35 тис. тонн нафти.

Розлив також може призвести до закриття портів Ходейда та Салеф, які необхідні для доставки продовольства, палива та предметів першої необхідності до Ємену.

В ООН зазначають, що жодна компанія світу не надала танкер ані безоплатно, ні в оренду, здебільшого через політичну ситуацію в Ємені. При цьому рятувальна операція загалом оцінюється у $20 млрд.

Наразі ООН намагається знайти $129 млн на початкові операції та на фінансування придбання танкера у Euronav, з якою вже досягнуто домовленостей. Уряди деяких країн уже виділили $75 млн. Також ООН запустила краудфандинг, сподіваючись зібрати кошти по всьому світу.

Операцію з перекачування нафти з FSO Safer намічено на травень 2023 року.

Ще на цю тему