Верховний суд Нідерландів у вересні винесе остаточне рішення щодо «скіфського золота»

19:00 27.01.2023

Верховний суд Нідерландів має оголосити рішення у справі про приналежність «скіфського золота» 15 вересня 2023 року.

Про це кореспонденту Укрінформу в Гаазі повідомили адвокати.

«З огляду на те, що Верховний суд Нідерландів, як правило, ухвалює рішення на основі думки свого генерального радника, то 15 вересня 2023 року ми очікуємо почути фінальне рішення на користь України, бо генеральний радник остаточно підтвердив Верховному суду необґрунтованість скарг так званих російських кримських музеїв. Тепер у нас є рішення суду першої інстанції, рішення апеляції і рецензія генерального радника Верховного суду Нідерландів - всі підтримують позицію України», - сказав в ексклюзивному коментарі Укрінформу адвокат Андрій Карнаухов, партнер адвокатського об’єднання «Сергій Козьяков та Партнери», які разом із нідерландською юридичною компанією Bergh Stoop & Sanders захищають інтереси держави Україна у справі «скіфського золота».

Варто зазначити, що 26 січня 2022 року так звані російські кримські музеї в тимчасово окупованому Криму подали касаційну скаргу на рішення Апеляційного суду Амстердама щодо повернення колекції «скіфського золота» Україні.

Як повідомлялося, «скіфське золото» мають повернути Україні. Таке рішення ухвалив Апеляційний суд Амстердама 26 жовтня 2021 року.

Юридична війна за експонати почалася після того, як ще до окупації півострова росією, 2013 року, цінну колекцію було вивезено з Криму на виставку в Нідерланди. Виставка «Крим: золото і таємниці Чорного моря» складалася з колекцій п’яти музеїв, один з яких розташований у Києві, а чотири – у Криму (Сімферополь, Керч, Бахчисарай і Херсонес). Виставка проходила у музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

Поки триває судова тяганина, колекція, орієнтовна вартість якої 10 млн євро, зберігається у музеї Алларда Пірсона.
 

Ще на цю тему