Санкції в дії: у РФ гострий дефіцит ліків, планові операції переносяться на невизначений термін

18:00 13.11.2022

У Росії різко зменшується запас медичних препаратів, планові операції переносяться на невизначений термін. У регіонах мають створити запас ліків на наступні 4 місяці.

Як інформує Цензор.НЕТ. про це повідомляють у Головному управлінні розвідки.

Зазначається. що військові ЗС РФ активно обговорюють наказ міністерства охорони здоров’я рф, згідно з яким всі регіони країни-окупанта зобов’язали створити недоторканий запас лікарських засобів на 4 місяці.

На думку військових поява такого наказу може бути пов’язана з низкою причин:

вплив міжнародних санкцій на економіку. Як наслідок, фармацевтична галузь просто нездатна забезпечити виробництво достатньої кількості необхідних лікарських засобів. Як зазначають самі військові, в рф на сьогодні взагалі не ведеться виробництво сучасних лікарських засобів. Натомість налагоджено лінії з розфасовки імпорту;
реальна загроза повної зупинки поставок медикаментів із-за кордону;
у зв’язку зі збільшенням інтенсивності бойових дій, відповідно збільшуються санітарні втрати окупантів.
"У приватних розмовах російські хірурги визнають, що запас медикаментів різко зменшується і це вже впливає на проведення хірургічних операцій та на галузь в цілому. Відновлення запасів не проводиться. Через наявний дефіцит відзначається суттєве зростання цін на медичні препарати. Затверджені календарні графіки проведення планових операцій доводиться докорінно переглядати. У зв'язку з гострою нестачею необхідних препаратів вони переносяться на невизначений термін. Допомога надаватиметься тільки тим хворим, які потребують невідкладного оперативного втручання", - йдеться у повідомленні. 

Ще на цю тему