Росія грабує Херсонес Таврійський – Клименко

17:20 09.11.2022

УВАГА ЗМІ (і не тільки)!!! Про це повідомляє Андрій Клименко, керівник Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та головний редактор порталу BlackSeaNews, на своїй сторінці у Facebook:

Наші колеги-експерти з гуманітарної групи Експертної мережі "Кримської Платформи" тільки-но повідомили таку інформацію:

- до Херсонесу (окупований Севастополь) привезли упаковочний матеріал для евакуації колекцій, все готово до відправки...
Моя гіпотеза -- скоріш за все під приводом "захисту від повітряних атак та обстрілів ЗСУ" планують вивезти (викрасти) безцінні артефакти до РФ... А потім можна вічно шукати та судитися (як вже неодноразово було з експонатами кримських музеїв та галерей в різні часи).

Херсонес Таврійський (Національний заповідник «Херсонес Таврійський», вул. Древня, 1, Севастополь, АР Крим, Україна.) - єдина антична і середньовічна археологічна пам'ятка північного узбережжя Чорного моря, яка входить до світової культурної спадщини і перебуває під охороною ЮНЕСКО. Переміщеня цінностей - кричаще порушення норм міжнародного гуманітарного права.

Колекції - безцінні, не лише предмети археології, а й архів із документами з 19 ст, унікальна бібліотека особливо цінних книг тощо.

Прогнозую, що під таким приводом наразі може відбуватися масштабне пограбування інших кримських музеїв та картинних галерей.

Колеги, контакт експертів "Кримської Платформи" відповідного профілю, якщо захочете взяти коментар, дам особисто - якщо треба, пишіть у ВотсАпп

 

Ще на цю тему