Угорський депутат: за війни Угорщина мала забути образи на Україну, але Орбан на хибному боці

10:20 08.11.2022

Депутат парламенту Угорщини від опозиційної партії Együtt ("Разом") Золтан Войдо закликає українців розрізняти політику Орбана від політики угорців.

Про це він заявив у виступі на Українському центральноєвропейському форумі у Львові, повідомляє кореспондент "Європейської правди"

Золдан Войдо заявив, що вважає за абсолютно необхідне змінити політику Угорщини стосовно України, і підкреслив, що Віктор Орбан, фактично підтримавши російську агресію і підкреслюючи це в урядовій рекламі, ставить Угорщину на хибну сторону історії.

"З нашим прем’єром ми знову будемо на хибному боці історії. Я не можу пояснити, навіщо він це робить", – підкреслив депутат.

Раніше низка європейських лідерів робили аналогічні заяви, натякаючи на позицію Угорщини у Другій світовій війні. ЄвроПравда теж про це писала у статті "Угорщина обирає сторону зла. Знову, як у 1939 році".

Орбана треба просто перечекати – Кулеба
Золдан Войдо наголосив, що у нього є незгода з деякими рішеннями Києва, однак це не змінює його оцінку.

"Звичайно, у нас є розбіжності щодо ставлення до угорської меншини. Але коли триває війна – цими розбіжностями можна знехтувати", – наголосив він.

"Те, як угорське суспільство допомагало українцям, біженцям – є найкращим показником", – додав він, розповівши історію про те, як виборці його округу збирали рекордні вантажі допомоги для українців.

Угорська влада послідовно виступає за припинення санкцій ЄС проти Росії, стверджуючи, що вони не працюють і лише шкодять угорцям.

Нещодавно Орбан заявив, що підтримка Європейським Союзом України шляхом санкцій і військової допомоги збільшує ризик поширення війни на територію блоку.

В МЗС України на це зауважили: якщо ЄС припинить санкційний тиск на Росію та військову допомогу Україні, то російські танки можуть опинитися в Будапешті швидше, ніж хтось із угорського уряду зможе додзвонитися в Москву.

Ще на цю тему