Туреччина та Ізраїль зробили крок для покращення двосторонніх відносин

20:00 07.10.2022

Туреччина після чотирирічної перерви призначила посла в Ізраїлі, що було обумовлено сторонами як крок для покращення двосторонніх відносин. Незадовго до цього посла в Туреччині призначив Ізраїль.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на TRT Haber.

“Було вирішено призначити послом Туреччини в Тель-Авіві Шакіра Озкана Торунлара, який обіймав посаду генерального консульства в Єрусалимі в 2010-2014 роках і посольства в Нью-Делі з січня 2017 року по травень 2021 року”, - зазначається у повідомленні.

Як відомо, у вересні комітет із призначень Міністерства закордонних справ Ізраїлю вирішив призначити послом Ізраїлю в Туреччині Іріт Ліліан, тимчасову повірену у справах посольства в Анкарі.

Серйозне охолодження відносин між Ізраїлем та Туреччиною відбулося у 2010 році, коли "флотилія свободи" спробувала прорвати морську блокаду сектора Газа і була зупинена ізраїльським спецназом. У результаті було вбито дев'ять турецьких активістів, ще 40 осіб постраждали. У 2016 році Туреччина та Ізраїль на переговорах у Римі остаточно погодили текст документа про нормалізацію відносин між двома країнами. Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган оголосив про призначення посла в Ізраїлі, за день до того в Ізраїлі теж призначили свого посла в Туреччині.

Чергове загострення сталося у 2018 році після оголошення Єрусалиму столицею Ізраїлю. Посол Ізраїлю в Туреччині покинув країну на невизначений термін у травні 2018 року. До цього Туреччина відкликала свого посла з Тель-Авіва для консультацій, а пізніше Ізраїль наказав турецькому консулу в Єрусалимі виїхати також на невизначений термін. Міністерство сільського господарства заморозило імпорт сільськогосподарської продукції з Туреччини.

У грудні минулого року президент Туреччини заявив, що Туреччина хоче покращити свої відносини з Ізраїлем. 10 березня цього року прем'єр-міністр Бенджамін Нетаньяху повідомив, що Ізраїль бере участь у переговорах з Туреччиною щодо природного газу в східному Середземному морі.

У березні 2021 року ЗМІ повідомили, що Туреччина готова направити свого посла в Тель-Авів, якщо Ізраїль направить свого посла до Анкари.

17 серпня цього року Туреччина та Ізраїль вирішили максимально розширити дипломатичні відносини та призначити послів.
 

Ще на цю тему