Вишки «Чорноморнафтогазу» досі не запрацювали після червневих обстрілів ЗСУ

12:40 09.09.2022

Бурові газові установки в Чорному морі (відомі як «вишки Бойка»), пошкоджені внаслідок обстрілів Збройних сил України у червні цього року, досі не запрацювали. 

Про це заявив призначений Росією голова окупованого Криму Сергій Аксьонов (за документами – Аксенов), пише Радіо Свобода.

«Незважаючи на вимушений простій, заробітна плата співробітникам підприємства виплачуватиметься в повному обсязі. Відповідні компенсаційні виплати постраждалим співробітникам спрямовані в повному обсязі, у тому числі по 6,5 млн рублів сім'ям зниклих безвісти», – зазначив Аксьонов.

Він додав, що «незважаючи на всі складнощі, опалювальний сезон в окупованому Криму відбудеться у штатному режимі».

Підтвердження інформації Аксьонова з незалежних джерел немає.

Раніше речник Одеської ОВА Сергій Братчук заявляв, що офіційного підтвердження того, що українська армія обстріляла газові вишки в Чорному морі немає, однак, на його думку, ЗСУ мали для цього підстави. Братчук вказав на те, що Росія розмістила військових і обладнання на цих вишках.

Інформацію про удар по бурових платформах «Чорноморнафтогазу» підтвердив Аксьонов. За його даними, з платформ евакуювали 94 особи, внаслідок удару зазнали поранень троє, ще семеро – зникли безвісти.

Тривалу пожежу на бурових установках підтверджували супутникові знімки NASA.
 

Ще на цю тему