Україна подала до ЄСПЛ нові термінові вимоги проти росії щодо захисників «Азовсталі»

20:40 23.08.2022

Міністерство юстиції та Міністерство закордонних справ України в межах міждержавної справи «Україна проти росії (Х)» подали низку нових термінових вимог до Європейського суду з прав людини щодо захисників Азовсталі.

Як передає Укрінформ про це йдеться у спільній заяві Міністерства юстиції та Міністерства закордонних справ, про що інформує пресслужба Мін’юсту.

«Сьогодні, 23 серпня 2022 року, Україна подала низку нових термінових вимог у порядку Правила 39 Правил ЄСПЛ щодо забезпечення права на життя та заборону катування, гарантованих статтями 2 та 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, стосовно українських захисників Азовсталі, які, самовіддано тримаючи оборону до останнього, потрапили в полон російських окупантів”, - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що клопотання подано в межах міждержавної справи «Україна проти Росії (Х)» за заявою № 11055/22 щодо порушення прав людини під час повномасштабного вторгнення росіян в Україну.

Україна також вимагає вжиття термінових заходів щодо недопущення використання українських захисників у будь-якого роду «трибуналах» та інших показових судилищах, зрежисованих російськими загарбниками.

Повідомляється, що окремо Україна звернулася до ЄСПЛ з вимогою змусити росію надати інформацію щодо тримання та медичного забезпечення, якого потребують українські герої.

«Українські захисники Маріуполя є комбатантами, законними учасниками воєнних дій. У разі потрапляння в полон, вони отримують статус військовополонених, який вимагає належного поводження на основі третьої Женевської конвенції про поводження з військовополоненими від 1949 року. Проведення будь-яких судилищ над військовополоненими в цілях пропаганди забороняється і прирівнюється до воєнних злочинів. Ми звертаємося до світу з вимогою використати всі наявні механізми задля захисту наших військовополонених і притягнення РФ та конкретних осіб до відповідальності за їхні злочини», – наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Водночас заступник міністра юстиції Ірина Мудра зауважила, що Україна фіксує злочини російської федерації та використовує наявні міжнародно-правові можливості задля забезпечення прав українських захисників, які перебувають у полоні російських окупантів.

«Наша позиція чітка: вони є військовополоненими, жодного суду не може бути проведено над ними. Ми очікуємо, що ЄСПЛ уважно розгляне і задовольнить клопотання України», – заявила Мудра.

 

Ще на цю тему