Трохи про метеорологію, або хто найбільш постраждає у разі НС на Запорізькій АЕС – Клименко / Карти

17:10 08.08.2022

Моніторингова група Інституту Чорноморських стратегічних досліджень не залишилася осторонь теми можливої провокації зі строрни російських військових на Запорізькій АЕС.

Своїми висновками по темі, що хвилює всіх, поділився Андрей Клименко, керівник Моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень та головний редактор порталу BlackSeaNews, на своїй сторінці у Facebook

«Стосовно прямих вербальних ядерних загроз з боку РФ ("висадимо в повітря Запорізьку АЕС") - покажіть ці карти президенту Туреччини. А ще - населенню Ростовської області та Краснодарського краю. А заодно - гауляйтерам окупованого Криму та Херсонщини», - пише Клименко.

2 тижні тому - 26.07.2022 - Моніторингова група Інституту Чорноморських стратегічних досліджень вже опублікувала та поширила такий висновок: «Росія вже запустила сценарій як «ядерного стримування» очікуваного українського наступу на півдні, так і «ядерного спонукання» ЄС для примусу України до переговорів.

«Я жодного разу не фахівець в метеорології, але все ж таки за освітою (і дуже непоганою) інженер. Отже найпростіший аналіз загальнодоступних погодних сервісів свідчить про таке:

1. Переважні вітри в Запорізькій області (крім зими) - північні та північно-східні. Взимку буває навпаки))).

2. Ці напрямкі зберігаються на різних висотах, а зі збільшенням висоти розгортаються в бік Ростова-Краснодара (1 карта - починаючи зі 100 м над землею, 2 карта - з 5 000 метрів, 3 карта - більш 10 000 м).

3. Відстань від Енергодара до Стамбула - 830 км. За швидкості вітру 10 м/с пил з Енергодару за 23 години буде над Стамбулом. За 6-7 годин - над Сімферополем.

Отже ми маємо справу з досить тупим шантажем. Мета - змусити Європу натиснути на Україну щодо припинення вогню. Ну й паралельно на президента Ердогана, який вже увійшов у роль "головного перемовника та миротворця"...

Ще одна мета - посіяти паніку та викликати нові хвилі біженців в Україні.

Впевнений, що українські та не тількі українські науковці вже змоделювали сценарії. В них точно буде, що розповісти ЗМІ», - додає Андрій Клименко.

Фото: Клименко, Facebook

Ще на цю тему