У Молдові через посуху планують запровадити погодинну подачу води 

18:40 27.07.2022

Міністерство з питань довкілля Молдови рекомендувало водопостачальним підприємствам відключати воду населенню на кілька годин щодня вранці та ввечері через посуху.

Про це повідомило видання NewsMaker, пише Європейська правда.

26 липня міністерство провело нараду з представниками держустанов для узгодження заходів, які необхідно вжити для раціоналізації, підтримки та захисту водних ресурсів в умовах гідрологічної посухи.

Після цього на сайті міністерства з'явилися рекомендації населенню та держустановам, як заощаджувати воду у критичній ситуації.

Зокрема, підприємствам, які постачають воду до будівель та домівок країни, рекомендують запровадити погодинну подачу води - відключати воду з 09:00 до 12:00 та з 18:00 до 21:00. 

Це необхідно для поповнення запасів води в умовах посухи. 

Також міністерство закликало постачальників відрегулювати тиск у трубопроводах до мінімального рівня транспортування.

Побутових споживачів влада закликає під час ранкових процедур та миття посуду не залишати воду включеною без потреби.

До кінця липня на річках збережеться низький рівень води за винятком деяких приток лівої течії Дністра та становитиме: на Дністрі - 30-40% середньомісячних багаторічних значень (жовтий код); на річці Прут – 15-30% (помаранчевий код); на малих річках – 10-20% (помаранчевий код), а на деяких малих річках – 0-10% від середньомісячних багаторічних значень (червоний код).
 

Ще на цю тему