Через війну в Україні Кремль готує економіку до «особливих зобов’язань»

11:30 02.07.2022

Російська влада готує економіку країни до підтримки армії, зокрема так званих «спецоперацій», як Кремль називає і війну в Україні.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW), передає Украинская правда.

Імовірно, Кремль, готуючись до тривалої війни в Ук.раїні, створює умови підтримки своєї армії російською економікою.

Відтак на розгляд Держдуми РФ внесена поправка до федеральних законів про підтримку збройних сил Росії, яка передбачає введення «особливих заходів в економічній сфері», що зобов’язують російські підприємства (незалежно від форм власності) підтримувати російські так звані «спеціальні та антитерористичні операції».

Поправка забороняє російським підприємствам відмовлятися приймати державні замовлення на забезпечення «спеціальних військових операцій» і дозволить Кремлю змінювати контракти працівників та умови праці, наприклад, змушувати працівників працювати вночі або в дні державних свят.

В описі поправки Кремль зазначив, що «спеціальна військова операція» що триває в Україні, виявила дефіцит поставок, зокрема матеріалів, необхідних для ремонту військової техніки, і заявив, що російським чиновникам необхідно «концентрувати зусилля в окремих секторах економіки».

Крім того, російська влада, ймовірно, вживає заходів для інтеграції Запорізької атомної електростанції (АЕС) в російську енергетичну систему, що суперечить попереднім заявам Росії про те, що Запорізька АЕС продаватиме електроенергію Україні.

Ще на цю тему