РФ грозит Болгарії розривом дипвідносин із-за рішення про вислання 70 дипломатів-шпигунів

12:40 01.07.2022

Москва розглядає можливість розриву дипломатичних відносин із Софією в разі, якщо вона не скасує рішення про вислання 70 працівників російських дипломатичних представництв.

Про це посол Росії в Болгарії Єлєонора Мітрофанова заявила в четверг, 30 червня в етері болгарського телеканалу BNT, повідомляє Європейська правда.

Відповідаючи на питання, якою буде відповідь Росії на вислання дипломатів, вона сказала: «Москва ухвалить дуже кардинальні кроки. Це (вислання) не може пройти непоміченим».

На уточнення, про що йдеться, Мітрофанова заявила: «Дипломатичні відносини можуть бути розірвані! Москва ухвалить рішення».

Крім того, болгарські ЗМІ у четвер повідомили про те, що Росія надіслала Болгарії ноту з вимогою скасувати рішення про вислання російських дипломатів за підозрою у шпигунстві. Пізніше існування такого звернення підтвердило і МЗС Болгарії.

У ноті стверджується, що рішення має бути переглянуте до опівдні 1 липня, інакше «перед російським керівництвом буде негайно порушене питання про закриття посольства Російської Федерації у Республіці Болгарія».

МЗС Болгарії передало ноту канцелярії прем’єра й очікує на подальші дії.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Болгарії Кирил Петков у вівторок оголосив про вислання з країни 70 працівників російського посольства через те, що вони займалися шпигунською діяльністю. 

За інформацією болгарських ЗМІ, у російському посольстві працювали близько 150 людей.

У відповідь МЗС РФ заявило, що Росія після вислання Болгарією 70 своїх дипломатів та співробітників посольства залишає право на заходи у відповідь, у тому числі «асиметричні».
 

Ще на цю тему