Посла рф в Румунії викликали на «килим» після статті про «гавкіт НАТО»

21:20 12.05.2022

Міністр закордонних справ Румунії Богдан Ауреску у четвер викликав російського посла в Бухаресті Валерія Кузьміна через образливі й провокаційні заяви проти країни.

Про це повідомляє Romania Journal.

МЗС пішло на такий крок після того, як посольство рф опублікувало, серед іншого, статтю під назвою «Про гавкіт НАТО біля кордонів росії та головне джерело дезінформації у світі».

Зазначається, що лише вчора Кузьмін провів зустріч із держсекретарем із стратегічних питань Юліаном Фотою, який звернув увагу посла на неприпустиме неодноразове використання російською місією образливої та провокаційної лексики проти Румунії та НАТО.

Читайте також: кремлівська пропаганда розганяє фейк про миротворців і показує «листа від ЗСУ» із помилками
У румунському МЗС додали, що держсекретар ще раз попередив російську сторону, що така публічна комунікація відображає неконструктивний підхід посольства до двосторонніх відносин, і закликав зберігати публічні заяви в межах Віденської конвенції про дипломатичні відносини 1961 року.

Читайте також: рф поширює фейки про «постановки» на антиросійських акціях та «склад зброї» в Одесі
Як повідомлялося, 9 травня, українські активісти облили рідиною червоного кольору посла рф в Польщі при спробі покласти вінок до пам'ятника радянським солдатам у Варшаві. Сотні українців заблокували делегації російського посольства підхід до пам'ятника, вигукуючи "фашисти”. російські дипломати так і не змогли покласти квіти і змушені були під охороною поліції залишити це місце.

Читайте також: Путін шантажує світ голодомором: дайджест російської пропаганди за 11 травня
Учора до мзс рф було викликано посла Польщі Кшиштофа Краєвського з приводу облиття посла рф у Польщі Сергія Андрєєва червоною рідиною.

Уже вчора ввечері у москві невідомі облили червоною фарбою фасад посольства Польщі в росії.

Ще на цю тему