Патрульний катер «Прилуки» відпрацював практичні стрільби в акваторії Чорного моря / Відео

18:20 04.02.2022

Днями, в акваторії Чорного моря екіпаж патрульного катеру «Прилуки» відпрацював низку бойових вправ з практичними артилерійськими стрільбами з основного озброєння. 

Мета заходу – підвищення рівня професійної підготовки військових моряків корабельного складу національного флоту, пише служба зв’язків з громадськістю Командування Військово-Морських Сил ЗСУ у Фейсбуці.

В рамках бойової підготовки особовий склад катеру, за командою, приготував катер до бою і походу та здійснив вихід в море, де комплексно відпрацював завдання з відбиття нападу противника з виконанням артилерійських стрільб, тактичного маневрування, постановки імітаційних полів, димових і аерозольних завіс, знищення надводних цілей з основного озброєння, тощо. Крім того, було перевірено злагодженість дій особового складу з питань боротьби за живучість у разі отримання катером бойового чи аварійного пошкодження, пожежі чи надходженню в середину корпусу забортної води.

«Подібний комплекс заходів дозволяє перевірити готовність катеру та його екіпажу до одиночного плавання і ведення бою, сприяють у підвищенні згуртованості і навченості особового складу та забезпечують їх готовність до будь-яких ситуацій у морі», – зазначив командир патрульного катеру ВМС ЗС України «Прилуки» старший лейтенант Олексій Жданов. 

Також, до виконання бойових вправ залучались курсанти Відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національного університету «Одеська морська академія», які наразі проходять переддипломне стажування в підрозділах та на кораблях ВМС ЗСУ.

Ще на цю тему