Висадка десанту, або Ризиковані навчання морської піхоти в окупованому Криму / Фото

08:40 21.01.2022

В окупованому Криму пдрозділи морської піхоти Чорноморського флоту РФ провели тактико-спеціальне навчання на полігоні Опук.

В навчаннях було задіяно близько 500 військовослужбовців та порядка 50 одиниць військової техніки. За сценарієм навчань, морські піхотинці ЧФ РФ провели висадку на необладнане побережжя, зайняли там позиції та відбили атаку десанту «умовного противника».

Спочатку у Севастополі в бухті Козача морські піхотинці провели тренування з навантаження військової техніки та особового складу у твіндек великого десантного корабля «Саратов». А вже потім підрозділи морської піхоти здійснили перехід морем та висадилися на необладнану ділянку узбережжя, пише прес-служба МО РФ.

Але, як вважає Defense Express, мета навчань була декілька іншей: російські окупанти в Криму перевіряли, чи витримає «перегруз» 55-річний десантний корабель.

Як прямо випливає із повідомлення Міноборони РФ, усі ці «близько 500» військовослужбовців та «порядка 50 одиниць військової техніки» були висаджені із великого десантного корабля «Саратов». Цей БДК належить до проекту 1171, прослужив уже 55 років, відтак має «славу» найстарішого десантного корабля Чорноморського флоту РФ.

Завантаження морпіхів та техніки на цей БДК відбувалось в бухті Козача поблизу окупованого Севастополя, мис Опук знаходиться поблизу Керчі. І схоже, що цю дистанцію БДК «Саратов» пройшов із «перегрузом».

Висадка морської піхоти із БДК "Саратов", ілюстративне фото з відкритих джерел

За довідковими даними з відкритих джерел, кораблі проекту 1171 можуть брати на борт до 47 одиниць БТТ та до 313 морських піхотинців. І так уже виходить, що російські окупанти в Криму вирішили випробувати «перегрузом» свій 55-річний десантний корабель.

Крім того, не слід виключати, що по мірі старіння БДК «Саратов» в нормальному режимі може брати на бори значно меншу кількість піхотинців та техніки, аніж за «паспортними» характеристиками. І таким чином, випробування «перегрузом» для 55-річного десантного корабля може виявитись критичним.

Схоже, російські військові влаштували такі ризиковані навчання, аби «підручними засобами» вирішити проблему нестачі десантних кораблів. В строю Чорноморського флоту РФ зараз є лише шість БДК, і цього мало для висадки повноцінного десанту проти України.

Водночас, Кремлю великі десантні кораблі потрібні не тільки для агресії проти нашої країни, але й також – для підтримки «Сирійського експресу».

В одному кадрі - усі 5 боєздатних БДК Чорноморського флоту РФ, ілюстративне фото з відкритих джерел

Нагадаємо, води Балтійського моря покинула ескадра в 5 великих десантних кораблів проекту 775 та один корабель проекту 11711.
 

Ще на цю тему