Росія відправила в ОРДЛО ще один «гумконвой» - Україна висловила протест

08:00 24.12.2021

Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з відправленням Росією чергового «гумконвою» на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях.

Про це йдеться у коментарі, оприлюдненому на сайті зовнішньополітичного відомства, передає Укрінформ.

«23 грудня Російська Федерація вкотре проігнорувала раніше висловлені неодноразові застереження України та без її офіційної згоди, з порушенням законодавства України, умов та модальностей доставки гуманітарної допомоги, незаконно направила на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях 105-й так званий гуманітарний конвой РФ», – заявили у МЗС.

Зазначається, що переміщення відбулося через непідконтрольну уряду України ділянку державного кордону, через російські прикордонні пункти пропуску «Донецьк» та «Матвєєв Курган». Водночас відсутність законних підстав унеможливила його обов'язкове оформлення представниками прикордонних і митних органів України.

«У цьому зв‘язку МЗС України надіслало російському зовнішньополітичному відомству ноту протесту із вимогою до Російської Федерації припинити вчинення протиправних дій проти суверенітету нашої держави та неухильно дотримуватися міжнародного права та законодавства України», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Укрінформ, 25 листопада Російська Федерація незаконно направила на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях 104-й так званий «гуманітарний конвой». У цьому зв'язку Міністерство закордонних справ України надіслало ноту протесту.

Теми:

Ще на цю тему