«Північний потік–2»: на лобіювання проти санкцій витратили $7,4 млн – ЗМІ

13:40 03.12.2021

На лобіювання проти санкцій щодо «Північного потоку–2» з початку 2020 року іноземні компанії, які співпрацюють з проєктом, витратили понад 7,4 мільйона доларів.

Дебати щодо російського «Північного потоку-2» ускладнили зусилля з приводу ухвалення Закону про дозвіл на національну оборону (NDAA) у США після того, як на лобіювання проти санкцій щодо російського газопроводу були витрачені мільйони доларів, піше Українська правда.

Тема «Північного потоку-2» зайняла центральне місце під час переговорів у Сенаті США після того, як голосування за припинення дебатів щодо законопроєкту про фінансування NDAA провалилося в понеділок із 45 голосами проти 51.

У понеділок республіканці в Сенаті проголосували за блокування просування законопроєкту про фінансування оборони, стверджуючи, що лідер більшості в Сенаті Чак Шумер (Нью-Йорк) не дає їм шансу проголосувати за поправки, включаючи заходи для введення санкцій щодо «Північного потоку-2».

Лідер меншості в Сенаті Мітч Макконнелл виділив Північний потік-2 як важливе питання, за яке потрібно проголосувати, і пообіцяв виступити проти просування законопроєкту.

Угода про проведення поіменного голосування щодо поправок розпалася після того, як 7 республіканців заперечили через виключення їхніх пропозицій до поправок.

У понеділок усі республіканці в Сенаті, крім сенатора Сьюзан Коллінз (Р-Мейн), проголосували за те, щоб припинити дебати щодо NDAA.

Деякі демократи приєдналися до республіканців у виступі проти просування закону без голосування за поправки.

У травні президент Джо Байден відмовився від санкцій щодо газопроводу «Північний потік-2», незважаючи на двопартійну підтримку санкцій у 2020 році.

Тоді держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що було прийнято рішення «відновити відносини з нашими союзниками та партнерами в Європі».

Як повідомлялося, Блінкен та інші посадовці адміністрації Байдена закликали сенаторів скасувати санкції проти «Північного потоку-2».

Станом на ранок четверга Сенат не голосував за жодні поправки до NDAA, включаючи санкції щодо «Північного потоку-2».

Палата представників включила поправку, яка передбачає санкції щодо «Північного потоку-2».

За даними видання, з початку 2020 року іноземні компанії, які співпрацюють з проектом, витратили понад 7,4 мільйона доларів на лобіювання проти санкцій та інших питань, пов’язаних з проєктом. З цих коштів 3 мільйони доларів витрачено за перші три квартали 2021 року.

Теми:

Ще на цю тему