Болгарія на два роки відкладає збільшення оборонних затрат до рівня стандартів НАТО

19:40 02.12.2021

В Болгарії триває процес утворення коаліційного уряду, до якого входитимуть представники одразу чотирьох різновекторних партій. 

Учасникам коаліціади знадобився один тиждень, щоб дійти консенсусу щодо оборонних програм для Болгарії на 2022 рік. Про це пише Defense Express з посиланням на портал Defence24. 

Для початку, учасники коаліціади відмовились від наміру досягти уже в 2022 році стандарту НАТО по оборонним затратам на рівні 2% від ВВП, досягнення цього критерію відкладають на 2 роки.

В 2022 році Болгарія матиме оборонний бюджет на рівні 1,6% від ВВП, який головним чином йтиме на збільшення чисельності збройних сил та підвищення соціальних стандартів для військовослужбовців.

Якщо ж брати у розрізі програм по закупівлі озброєнь, то тут нова влада Болгарії поставила такі пріоритети.

Найбільшими будуть затрати на купівлю восьми винищувачів F-16 Block 70, на рівні 1,1 –1,5 мільярда євро. Ці літаки мають бути поставлені до 2023 року, Міноборони Болгарії хоче домовитись із американською Lockheed Martin про оплату в розстрочку.

Другою за рівнем затрат в 2022 році буде друга спроба Болгарії придбати 150 бойових машин піхоти загальною вартістю 750 мільйонів євро.

Болгарія також в наступному році планує запустити купівлю нових 3D-радарів загальною вартістю 200 мільйонів євро, які будуть використані для запуску у Варні координаційного центру НАТО для Чорноморського регіону.

Відомо, що Болгарія в наступному році також планує провести проект по будівництву двох патрульних кораблів на потужностях німецької компанії Lürssen, і також – модернізацію 44 танків Т-72 та БРЕМ на шасі Т-72. Але можливі затрати на ці проекти поки що не розкриваються.

На початку січня 2021 року з’явилась інформація, що Болгарія планує купувати безпілотні комплекси Bayraktar TB2. Але за поточний рік цей план так і не перейшов у практичну площину.

Протиповітряна оборона Болгарії досі опирається на морально та фізично застарілі ЗРК радянського виробництва, як то С-75, С-125 та 2К12 «Куб». Болгарська армія проводила із цих комплексів бойові стрільби у вересні 2021 року. Заміну для цих систем Болгарія шукати поки не планує.
 

Ще на цю тему