Туск назвав «Північний потік-2» найбільшою помилкою Меркель

13:00 29.11.2021

Лідер польської опозиції і експрем’єр Польщі Дональд Туск назвав рішення про побудову газопроводу «Північний потік-2» найбільшою помилкою німецької канцлерки Ангели Меркель.

Про це він сказав під час конференції про майбутнє Європи, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на PAP.

«З точки зору інтересів ЄС «Північний потік-2» є поганим проєктом», – сказав він, додавши, що Ангела Меркель була безпорадна перед силою лобізму великого бізнесу.

«Вона визнала це під час однієї з наших розмов», – зазначив Туск. Він сказав також, що постійна готовність Німеччини до енергетичної співпраці з Росією є однією з проблем цієї країни і «однією з найбільших помилок Меркель».

«Я робив усе, аби унезалежнити ЄС від поставок газу з Росії, серед іншого через створення енергетичного союзу або спільного механізму закупівлі газу», – сказав колишній голова Європейської ради.

Однак, за його словами, було багато держав, які не були зацікавлені у створенні спільного фронту опору проти побудови «Північного потоку-2». Серед країн, які не мали нічого проти проєкту, він назвав Нідерланди, Австрію і Угорщину, а свою нейтральність підкреслювала Чехія.

Ще на цю тему