«Північний потік-2»: адміністрація Байдена намагалася скасувати "санкційну поправку" – ЗМІ

10:40 25.11.2021

Адміністрація президента США Джо Байдена нібито переконувала ключових сенаторів-демократі, щоб вони допомогли прибрати поправку з оборонного законопроєкту щодо обов’язкових санкцій проти «Північного потоку-2».

Джерело: Foreign Policy, піше Українська правда

Дослівно: «Поки російські війська скупчуються на кордоні з Україною, викликаючи побоювання щодо поновлення вторгнення, адміністрація Байдена тихо лобіює союзників-демократів на Капітолійському пагорбі, щоб вони скасували санкції щодо суперечливого російського газопроводу «Північний потік-2», які включені в щорічний оборонний законопроєкт».

Деталі: Видання зазначає, що держсекретар США Ентоні Блінкен і його помічники телефонували в офіси сенаторів минулого тижня і закликали скасувати поправки, які накладають штрафи на низку організацій, причетних до російського газопроводу.

У такий спосіб адміністрація Байдена нібито намагається уникнути санкцій, спрямованих проти німецьких компаній – учасників будівництва газопроводу.

За інформацією Foreign Policy, це викликало гнів республіканців у Конгресі.

Зокрема, конгресмен Майк Роджерс, головний республіканець у Комітеті з питань Збройних сил Палати представників заявив, що адміністрація Байдена застосовує «тактику закулісного тиску» ні тлі «двопартійного поштовху до санкцій» Конгресу проти «Північного потоку-2».

Як пише американське видання, на думку кількох помічників конгресменів «адміністрація веде програшну битву на Капітолійському пагорбі, щоб припинити санкції», оскільки Палата представників вже прийняла відповідну поправку.

Ще на цю тему