До лютого музеї окупованого Криму планують подати касаційну скаргу у справі про «скіфське золото»
До лютого 2022 року юристи, найняті кримськими музеями, планують направити касаційну скаргу на рішення Апеляційного суду Амстердама про передачу колекції скіфського золота Україні.
Про це «Інтерфаксу» повідомила директор «Східно-Кримського історико-культурного музею-заповідника», який зареєстрований у російській юрисдикції, Тетяна Умріхіна.
«Вона (касаційна скарга – ред.) має бути готовою до лютого, це строк подачі до Верховного суду. Звичайно, рішення прийнято, що ми подаємо. Але ми поки що не отримали рішення суду (апеляційного – ред.) на папері, воно не видане. Час у нас ще є», – сказала Умріхіна.
Нідерландські адвокати, які представляють інтереси України у справі про приналежність колекції «скіфського золота» вірять, що Україна також переможе у Верховному суді Нідерландів.
Про це в інтерв’ю кореспонденту «Укрінформу» сказали нідерландські адвокати, які представляють інтереси України у справі про «скіфське золото» Герт-Ян ван ден Берг і Маартен Сандерс.
«І Окружний суд Амстердама, й Апеляційний суд підтвердили, що експонати є національною культурною спадщиною України. Закон України про музеї, а також міжнародне право повністю підтримують позицію України. Ми вважаємо, що кримським музеям буде досить складно обійти ці аргументи, і тому ми віримо, що Україна також переможе на рівні Верховного суду», — зазначив Герт-Ян ван ден Берг.
Колекція «скіфського золота» залишається у Нідерландах до остаточного рішення Верховного суду.
26 жовтня 2021 року Апеляційний суд Амстердама виніс рішення, що експонати з музеїв Криму, відомі під умовною назвою «скіфське золото», Музей Алларда Пірсона має передати Україні до стабілізації ситуації в Криму.
Апеляційний суд Амстердама зазначив, що «скіфське золото» є частиною культурної спадщини України і належать до публічної частини Музейного фонду Держави Україна.
У 2013 році чотири кримських музеї направили в Нідерланди виставку «Крим — золотий острів у Чорному морі». Після початку окупації Криму у 2014 році виник конфлікт щодо того, кому повертати колекцію.
Ще на цю тему
- 08.02.2023 Так звані кримські музеї не можуть знайти адвоката у справі «скіфського золота»
- 02.02.2023 Скіфське золото: Україна задоволена висновком генерального радника Верховного суду Нідерландів
- 27.01.2023 Верховний суд Нідерландів у вересні винесе остаточне рішення щодо «скіфського золота»
- 26.05.2022 Скифское золото: адвокаты из Нидерландов отказались работать с россией
- 26.05.2022 Верховний суд Нідерландів має ухвалити рішення у справі скіфського золота наступного року
- 28.01.2022 «Скіфське золото»: у МЗС прокоментували скаргу Росії на рішення суду «Скіфське золото»: у МЗС прокоментували скаргу Росії на рішення суду
- 26.01.2022 Власти Крыма заявили о подаче кассационной жалобы на решение суда в Амстердаме по «скифскому золоту»
- 28.12.2021 РФ должна войти в процесс по «скифскому золоту» в качестве стороны – Аксенов
- 17.11.2021 Скифское золото: международное право полностью на стороне Украины
- 28.10.2021 РФ пригрозила припинити музейну співпрацю з Нідерландами через «скіфське золото» України
- 28.10.2021 «Скіфське золото»: Малюська назвав мізерними шанси Росії перемогти у Верховному суді Нідерландів
- 26.10.2021 В окупованому Криму рішення повернути скіфське золото назвали «огидним»