Придбання у Росії ЗРК С-400 було вимушеним заходом - Ердоган

12:41 30.09.2021

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що придбання у Росії систем протиповітряної С-400 було обумовлено відмовою США поставити їй зенітні ракетні комплекси (ЗРК) Patriot.

Якби американці продали Туреччині систему протиракетної оборони Patriot, їй «не довелося б купувати С-400», сказав він в інтерв'ю виданню The New York Times.

На питання, чи варта ця угода з Росією непорозумінь з США, які виникли в результаті, Ердоган відповів: «Я думаю, воно того варте. Ми можемо посилювати нашу оборону так, як нам заманеться».

Він відкинув припущення про те, що придбання С-400, здатних збивати літаки країн НАТО, послабили північноатлантичний альянс.

За його словами, «ми маємо право купувати нашу власну зброю». Ердоган заявив, що і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, і Дональд Трамп, який був у той час президентом США, підтвердили право Туреччини самостійно вибирати постачальників зброї.

Ердоган дав інтерв'ю, опубліковане в середу, в кулуарах минулої сесії Генасамблеї ООН.

Як повідомляв «Інтерфакс», напередодні на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним у Сочі він заявив: «Є відомі особи, які в ході Генеральної асамблеї ООН задавали деякі питання. Ми їм надали необхідні відповіді», хоча і не конкретизував, що мав на увазі.

«Є кроки, які ми вже здійснили, завершили, і в цьому сенсі немає дороги назад», – сказав він.

На зустрічі Ердоган запропонував обговорити співпрацю в сфері ВПК.

«Інше питання, яке потрібно відзначити, це наші спільні кроки у військово-оборонній промисловості. Вважаю, що буде корисним поговорити про це», – сказав він на початку переговорів зі своїм російським колегою.

Як повідомлялося, Туреччина купила у Росії чотири дивізіони систем протиповітряної оборони (ППО) С-400 «Тріумф» вартістю $2,5 млрд.

Ердоган заявив днями в інтерв'ю телеканалу CBS, що Анкара має намір купити у Москви ще одну партію С-400.

«У майбутньому ніхто не зможе втручатися в сферу того, які оборонні системи ми набуваємо, у якої країни, на якому рівні. Ніхто не може втручатися в це. Тільки ми ухвалюємо такі рішення», – сказав Ердоган.

«Звичайно, звичайно, так», – відповів він на питання, чи купить Туреччина у Росії ще одну партію С-400.

Контракт на поставку Туреччини додаткової партії С-400 може бути підписаний цього року, повідомив 25 серпня, відповідаючи на питання «Інтерфаксу», глава «Рособоронекспорту» Олександр Міхеєв.

Ще на цю тему