В окупованому Криму зникли ключові речові докази у «справі Джемілєва»

21:48 15.09.2021

В окупованому Криму зникли ключові речові докази у «справі» лідера кримських татар Мустафи Джемілєва. Незважаючи на те, що процес наближається до завершення, їх не можуть доставити до Армянського міського «суду».

Про це за підсумками 40-го за рахунком засідання у «справі Джемілєва» повідомив у Фейсбуці адвокат Микола Полозов, передає Укрінформ. 

«Найдивовижніше в тому, що кудись зникли ключові речові докази з обвинувачення в недбалому зберіганні зброї, що спричинило тяжкі наслідки, та обвинувачення у незаконному зберіганні боєприпасів. Карабін Симонова, 4 набої до нього та гільза зникли. Причому, досить давно, напевно», - написав Полозов.

За його словами, раніше за вироком Краснодарського крайового суду від 2015 року щодо сина Мустафи Джемілєва доля цих речових доказів була визначена таким чином - карабін, патрони і гільза були передані на безстрокове зберігання до так званого МВС Криму.

Однак, на запит «суду» надійшла відповідь, що в Бахчисарайському РВВС ці предмети відсутні.

«У зв'язку з цим виникає питання, яким чином слідчий СК Магомед Магомедов складав обвинувальний висновок і вказував як речові докази карабін, патрони і гільзу, якщо він навіть не поцікавився, де вони знаходяться, в якому вони стані і чи існують вони на сьогоднішній день взагалі?», - зазначив адвокат.

Це ж питання Полозов ставить «заступнику прокурора» Криму Булгакову, який підписав обвинувальний висновок, навіть не цікавлячись долею доказів, вказаних у документі.

У зв'язку з ситуацією, що склалася, «судом» було прийнято рішення направити додаткові запити до Краснодарського крайового суду, до так званих МВС Криму і Головного слідчого управління РФ по Криму і м. Севастополь.

У результаті слухання перенесено на 7 жовтня.

Раніше засідання у «справі Джемілєва» вже переносилося у зв'язку з тим, що запитані захистом речові докази не були доставлені до Армянського міського «суду».

Сам Полозов пояснював, що кілька років тому стало відомо, що в окупованому Криму був засуджений один з «правоохоронців», який займався тим, що незаконно продавав зброю, що знаходиться на зберіганні. Захист припускає, що в числі проданого виявилася і зброя, яка є речовим доказом у «справі Джемілєва».

Як повідомлялося, в окупованому Криму лідеру кримських татар Мустафі Джемілєву висунуто обвинувачення в «перетині держкордону Росії іноземним громадянином, в'їзд якому до Росії не дозволений, вчиненому групою осіб за попередньою змовою (ч. 3 ст. 322 КК України); недбалому зберіганні вогнепальної зброї, яке створило умови для її використання іншою особою, якщо це спричинило тяжкі наслідки (ст. 224 КК України); незаконному придбанні та зберіганні боєприпасів (ч. 1 ст. 222 КК Росії)».

Ще на цю тему