У Верховній Раді хочуть провести «морський день»
Народі депутати з фракції партії «Слуга народу» пропонують присвятити цілий пленарний день розгляду законопроєктів щодо портової сфери та морегосподарського комплексу.
Про це повідомив голова партії, перший заступник голови фракції «СН» Олександр Корнієнко на зустрічі з представниками портової галузі в Одеси, передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу партії.
«Питань настільки багато, що в нас вже визріває «морський день» у Раді. Разом із представниками галузі ми зберемо всі ініціативи, оформимо їх у законопроєкти і в цей день будемо голосувати лише їх», – сказав Корнієнко.
Водночас заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков зазначив, що упродовж тривалого часу в галузі не вирішувалася велика кількість питань. Зокрема, вони стосуються покращення господарської діяльності, відновлення фінансування, використання портових зборів, дерегуляції тощо. Їх вирішення, за словами Васькова, має поліпшити стан справ у галузі водного транспорту.
Член Комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури Олександр Горенюк («Слуга народу») зауважив, що окреме питання стосується комунікації між представниками морської сфери і державою. «Дуже важливо щоб ідеї працівників портової галузі, морегосподарського комплексу перетворювалися на тексти законопроєктів», – підкреслив він.
Серед нагальних проблем, які озвучили учасники, - дивідендна політика, яка не дозволяє державним підприємствам залишати достатньо коштів на власний розвиток; заохочення переведення суден на український прапор; передача частини доходів від портової галузі на потреби громад; складні процедури конкурсів на керівні посади в державних структурах; відсутність достатніх коштів на днопоглиблення; складні регуляторні процедури при побудові приватних об’єктів на землях водного фонду; високі тарифи на залізничні перевезення, які призводять до перевантаження автошляхів до портів; брак законних механізмів повернення державному підприємству майна, зданого в оренду.
29 червня Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до статті 51 Кодексу торговельного мореплавства України щодо вимог до кваліфікації членів екіпажу» (проєкт №3944), який передбачає скасування повторних іспитів для моряків за наявності стажу роботи на судні.
Ще на цю тему
- 16.08.2024 Близько 70% усієї агропродукції експортують через порти Великої Одеси
- 07.09.2023 Науседа: через порти Балтії щорічно можна було б пропускати 10 млн тонн зерна з України
- 24.03.2023 Одеський припортовий завод отримає компенсацію за зберігання арештованого російського аміаку
- 13.03.2023 Фонд держмайна з другої спроби продав Білгород-Дністровський порт
- 09.03.2023 Блокування українських портів призвело до падіння ВВП на 30%, - експерт
- 03.02.2023 ДБР виявило російські мінеральні добрива вартістю 9 млн грн в порту на Одещині.
- 21.11.2022 ДП «Білгород-Дністровський МТП» збільшило обробку вантажів у 100 разів
- 02.09.2022 У серпні український експорт зріс на 25%: що вивозили найбільше
- 15.08.2022 Хорватія запропонувала два порти для відправлення українського експорту
- 01.07.2022 Фонд держмайна провів перший з початку війни аукціоні з оренди
- 08.02.2022 ZIM додала порт Чорноморськ до ролкерного сервісу з Китаю та Кореї / Фото
- 26.08.2021 Морпорты Украины в январе-июле сократили количество обработанных судов на 6%