Фонд держмайна з другої спроби продав Білгород-Дністровський порт

16:40 13.03.2023

Фонд державного майна з другої спроби продав на аукціоні Білгород-Дністровський морський торговельний порт за понад 220 мільйонів гривень.

Про це повідомив начальник регіонального відділення ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях Олександр Славський у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«220 млн 100 грн — найвища пропозиція за ЄМК ДП «Білгород-Дністровський морський торговельний порт» + ПДВ + погашення боргів. Це другий онлайн-аукціон з приватизації портів. Перший з такого аукціону продано порт «Усть-Дунайськ» за 201 млн грн + 40 млн грн ПДВ. До цього держава мала досвід лише концесії та різних форматів оренди у портах, - зазначив він.

Білгород-Дністровський морський торговельний порт розташований на західному березі Дністровського лиману, розміщується на 59 гектарах основної виробничої території порту та понад 5 гектарах території портового пункту Бугаз, розташованому в селищі Затока.

Наразі підприємство працює лише як «сухий порт». За 9 місяців 2022 тут перевантажено 272 тис. тонн вантажів (що на 270 тонн більше за попередній рік). Станом на вересень 2022 року борги порту становили 104 млн грн – їх повинен погасити покупець.

«Лише приватний власник зможе розпочати модернізацію, створити нові робочі місця з конкурентними зарплатами, що дасть поштовх для розвитку і міста, і бізнесу в Бессарабії та загалом в Україні», - додав Славський.

 

Теми:

Ще на цю тему