Корабель США USS Ross залишається в Чорному морі для участі в навчаннях BREEZE

08:15 13.07.2021

Ракетний винищувач ВМС США класу «Арлей Берк» USS Ross прибув до Варни в неділю для участі в навчаннях, організованих Болгарією спільно із союзниками по НАТО та партнерами.

Про це повідомили в Шостому флоті США.

Корабель перебуває в Чорному морі з 26 червня і брав участь в масштабних навчаннях «Сі Бриз», організованих США та Україною. В «Сі Бриз» цього року взяла участь рекордна кількість учасників.

Навчання BREEZE, організовані Болгарією, триватимуть до 19 липня і включають учасників з 14 країн, серед яких і Україна.

«BREEZE є критично важливим для нашого альянсу, - заявив Джозеф Кальяно, командувач 60-тою ескадрою ВМС США та робочою групою 65. - Наша відданість безпеці на морі і свободі навігації залежить від співпраці із союзниками у Чорному морі».

Навчання BREEZE проводяться вже 25-тий раз і мають на меті допомогти партнерам з різних країн покращити взаємодію та здатність проводити опреації з безпеки у Чорному морі, розвинути професійні відносини між ВМС країн НАТО та партнерів, повідомили у Шостому флоті.

«Чорне море - критично важливий водний шлях для морської торгівлі та стабільності в Європі і ВМС США регулярно діють у Чорному морі спільно з союзниками та партнерами НАТО, включаючи Болгарію, Грузію, Румунію, Туреччину та Україну», - йдеться в повідомленні.

Ще на цю тему