На саміті Кримської платформи США будуть представлені на високому рівні – Нуланд

16:40 18.06.2021

США будуть представлені на високому рівні на саміті Кримської платформи, який відбудеться в серпні 2021 року в Києві для підвищення світової уваги до питання незаконної окупації Криму Росією.

Крім того, санкції, які були запроваджені Сполученими Штатами через агресію Росії проти України, залишаться чинними.

Про це заявила в інтерв’ю Радіо Свобода заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд, пише Центр журналістських розслідувань.

Журналіст Ростислав Хотин вказав, що серпні Україна вперше проведе саміт Кримської платформи і США висловили готовність взяти у ньому участь. Він запитав, чи це якось прискорить процес відновлення українського контролю над Кримським півостровом.

«Я думаю, що це дуже важлива ініціатива з боку українського уряду для підвищення світової уваги до Криму і щоб упевнитися, що це питання в перших рядочках міжнародного порядку денного. І, думаю, США будуть представлені на форумі на високому рівні», – відповіла Нуланд.

Разом з тим вона не уточнила, хто саме представлятиме США на саміті.

Вона додала, що США віддані суверенітетові й територіальній цілісності України.

«Президент назвав Україну як країну, щодо якої ми маємо великі розбіжності з Росією, але, як ви й сказали, Сполучені Штати твердо віддані – як ми й були вже кілька десятиліть – суверенітетові, незалежності і територіальній цілісності України. Ми маємо сильні програми підтримки України в галузі безпеки, економічного розвитку, антикорупційних зусиль, і все це буде продовжуватись», – сказала заступниця державного секретаря США.
 

Ще на цю тему