У мілітаризованому Росією Азовському морі є десантно небезпечні для України місця – Марчук

10:30 26.04.2021

Росія повністю мілітаризувала води спільного з Україною Азовського моря, вважає колишній міністр оборони України, експрем'єр-міністр і колишній секретар Ради нацбезпеки і оборони Євген Марчук.

Про це він заявив в інтерв'ю, фрагмент якого опублікували 25 квітня, повідомляє Гордон.

«Азовське море і Керченська протока, згідно з договором 2003-го, – спільні води двох країн. Тобто в повному обсязі міжнародне морське право там не діє. Тому прикордонні катери ФСБ [РФ] хазяйнують в Азовському морі. [...] Азовське море повністю мілітаризоване Росією. Навіть на тій частині узбережжя Азовського моря, яка залишилася підконтрольною нам, приблизно сім десантно небезпечних місць», – сказав він.

Марчук пояснив, що ця загроза «пов'язана з мілиною».

Перекидання в Азовське і Чорне моря російських кораблів Каспійського і Балтійського флотів ексміністр оборони України вважає погрозами і демонстрацією сили.

«Якщо ви подивитеся на мапі, які регіони вони закрили до жовтня, то це практично половина Чорного моря. Якщо британські кораблі зайдуть у Чорне море, то наразі Росія точно не ризикне почати бойову операцію проти України. Тому що Великобританія – це НАТО, далі дивимося: Туреччина – НАТО, Болгарія – НАТО, Румунія – НАТО», – зазначив Марчук.
 

Ще на цю тему