Уряд Греції пропонує захист всім залученим до боротьби з COVID-19

18:20 23.04.2021

Уряд Греції запропонував імунітет всім, хто займається і приймає рішення, спрямовані на боротьбу з пандемією коронавірусу.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Euractiv.

Згідно з поправкою до законопроєкту, члени конкретних комітетів по COVID-19 «не несуть відповідальності, не переслідуються і не залучаються до відповідальності за висловлені ними думки або голоси, які вони подали при виконанні своїх обов'язків».

Поправка викликала критику з боку основної опозиційної партії СИРІЗА, оскільки вона розширює імунітет не тільки на епідеміологів, а й на тих, хто обіймає політичні посади, наприклад, генеральних секретарів міністерств.

Зокрема, Національний комітет захисту громадського здоров'я від COVID-19 складається з генеральних секретарів міністерств, які недавно вирішили заборонити протести.

У своїй заяві СИРІЗА звинуватила прем'єр-міністра Греції Кіріакоса Міцотакіса в спробі покласти провину на технократів за помилки у боротьбі з коронавірусом.

«Ця поправка має на увазі провину, що всім, хто брав участь в цих комітетах, є що приховувати», - сказав депутат СИРІЗА Янніс Рагкусіс.

Нагадаємо, Греція має намір на початку травня відновити роботу ресторанів.

Греція, яка відносно добре впоралася з першою хвилею пандемії, була змушена посилити обмеження в кінці минулого року, особливо складною була ситуація у районі Афін та в Салоніках.

Як повідомлялося, Греція з 14 травня планує приймати українських туристів у межах відкриття кордонів для низки країн з-поза Шенгенської зони за дотримання необхідних умов в’їзду та перебування. 

Ще на цю тему