Облави в Криму: Суд у Сімферополі заарештував усіх затриманих під час обшуків активістів

08:00 18.02.2021

Підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував на місяць і 28 днів активістів Ернеста Ібрагімова, Тимура Ялкабова та Олега Федорова за підозрою в «участі в організації Хізб ут-Тахрір».

Таким чином, затримані під час ранкових обшуків 17 лютого кримчани перебуватимуть під арештом в СІЗО до 15 квітня 2021 року, повідомляє Крим.Реалії.

«Сьогодні я брав участь у судовому засіданні як захисник Ернеста Ібрагімова і Федорова Олега. Звинувачення клопотало про їхній арешт і перебування в СІЗО. І Ернест Ібрагімов, і Олег Федоров наполягали на застосуванні щодо себе норм четвертої Женевської конвенції як до громадян України. Ернест Ібрагімов від самого початку, від самого моменту арешту клопотав про надання перекладача, однак ні під час затримання, ні в суді перекладача не надали. Суд виніс рішення ‒ помістити Ібрагімова і Федорова під арешт у СІЗО до 15 квітня 2021 року », ‒ розповів адвокат Еміль Курбедінов.

Незважаючи на те, що засідання проходило у відкритому режимі, родичів фігурантів до залу суду не пустили. Суд мотивував це заходами у боротьбі з розповсюдженням корона вірусу.

Пізніше стало відомо, що підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував на місяць і 28 днів, до 15 квітня 2021 року ще двох затриманих під час ранкових обшуків кримчан – Ленура Сейдаметова і Азамата Еюпова.

Про це Крим.Реалії повідомили в громадському об'єднанні «Кримська солідарність».

Еюпову закидають організацію терористичної діяльності (1 частина ст. 205.5), за яку йому загрожує від 15 до 20 років позбавлення волі.

Його адвокат Еміль Курбедінов повідомив, що підзахисний не визнає вину, і обстоює позицію застосування до нього IV Женевської конвенції як до громадянина України. Як громадський активіст Азамат Еюпов упевнений, що стосовно нього ведеться політичне переслідування.

Російське слідство призначило стаціонарну психіатричну експертизу Азамату Еюпову.

Вранці 17 лютого в Криму пройшли масові обшуки російських силовиків у будинках мусульман (більша частина з яких ‒ кримські татари). За словами активістки «Кримської солідарності» Лутфіє Зудієвої, всім затриманим інкримінують статтю 205.5 КК Росії за можливу причетність до організації «Хізб ут-Тахрір».

Російські силовики ці обшуки і затримання публічно ніяк не коментують.

Прокуратура АРК і Севастополя повідомила про відкриття кримінальних проваджень через ранкові масові обшуки в Криму 17 лютого.

У Представництві Президента України в АРК вказали на те, що інформацію про чергові масові обшуки російських силовиків у Криму оперативно передають українським правоохоронцям, а також мають намір використовувати її «в роботі на національному і міжнародному рівнях».

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з обшуками і затриманнями в анексованому Криму російськими силовиками 17 лютого. У відомстві закликали міжнародні інститути дати оцінку цим діям, а інформацію про останні обшуки і затримання планують винести на розгляд сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Мінреінтеграції України також закликало міжнародне співтовариство відреагувати на нові затримання в Криму.

Ще на цю тему