«У Росії засвоїли, що захоплення Криму обійшлося набагато дорожче, ніж очікувалося» – експосол США в Україні

15:00 01.10.2020

Дослідник Стенфордського університету і колишній посол США в Україні Стівен Пайфер вважає, що врегулювання ситуації та повернення Донбасу під повний суверенітет України більш вірогідні, ніж повернення Криму. 

Про це він повідомив в інтерв'ю Крим.Реалії ТБ.

«Подивіться на останні шість років: спочатку росіяни незаконно застосували військову силу для захоплення Криму, провели цей абсолютно фальшивий референдум, а потім незаконно анексували півострів. Той факт, що це нелегальні дії, підтверджується тим, що так мало країн у світі визнали включення Криму до складу Росії. Але якщо говорити про Донбас, то Росія не намагалася його анексувати. Там не зробили нічого, що наводило б на думку про те, що Москві потрібен Донбас. У Росії засвоїли, що захоплення Криму обійшлося набагато дорожче, ніж очікувалося», – наголосив Пайфер.

На його думку, Донбас «коштував би» Росії ще дорожче, ніж Крим, і вона, ймовірно, не згодна на такі «витрати».

«Схоже, Кремль дійсно використовує Донбас як засіб: це спосіб чинити тиск на уряд в Києві. Існує не так багато ознак того, що росіяни насправді анексують Донбас. Думаю, це наближає Донбас до врегулювання ситуації. На жаль, Росія не зробила того, що повинна була, щоб залагодити цей конфлікт. Це одна з причин, чому я вважаю, що в якийсь момент Заходу слід розглянути питання про подальші санкції, щоб спробувати вплинути на витрати та прибуток Москви від того, що вона робить на Донбасі», – резюмував експосол США в Україні.

Також Пайфер заявив в інтерв'ю Крим.Реалії ТБ, що Росії слід було подумати про водопостачання Криму, перш ніж незаконно захоплювати його.

Раніше колишній представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що США повинні дати зрозуміти Росії, що скасування санкцій не буде, поки не припиниться агресія проти України й окупація Криму.

18 червня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що Рада Європейського Союзу продовжила на рік санкції щодо Росії за анексію Криму.

Ще на цю тему