Трамп, Лукашенко і Путін отримали Шнобелівську премію за реакцію на COVID-19

10:45 18.09.2020

Президент США Дональд Трамп, президент Білорусі Олександр Лукашенко, Президент Росії Володимир Путін, а також лідери ще шести держав увійшли в четвер у число власників жартівливої Шнобелівської премії (Ig Nobel Prize), що присуджується за найбільш абсурдні наукові досягнення.

Щорічно лауреатів оголошують і нагороджують в Гарвардському університеті (штат Массачусетс) в США, проте через пандемію на цей раз 30-я церемонія оголошення імен володарів нагороди транслювалася в записі на сайті improbable.com, передає УНН.

«Нагорода в області медичної освіти присуджена лідерам Бразилії, Великобританії, Індії, Мексики, Білорусі, США, Туреччини, Росії, і Туркменістана, – повідомив засновник премії Марк Абрахамс, редактор «Анналів неймовірних досліджень». – Премія вручається Жаіру Болсонару (Бразилія), Борису Джонсону (Великобританія), Нарендра Моді (Індія), Андрес Мануель Лопес Обрадор (Мексика), Олександру Лукашенко (Білорусь), Дональда Трампа (США), Реджепу Тайіпу Ердогану (Туреччина), Володимиру Путіну (Росія) і Гурбангули Бердимухамедову (Туркменія) за використання пандемії коронавірусу для того, щоб навчити світ тому, що політики можуть сильніше впливати на життя і смерть, ніж вчені і лікарі».

«Переможці не можуть і не будуть сьогодні з нами», –додав ведучий, передавши «особливі привітання» для Лукашенко, якому в 2013 році присудили Шнобелівську премію в номінації «Премія миру» за «заборону публічних оплесків», а також за «затримання білоруськими правоохоронцями однорукого чоловіка за оплески».

Шнобелівська премія, яка називається також Антинобелівською премією, вручається «за досягнення, які спочатку змушують сміятися, а потім – задуматися». Вона була заснована в 1991 році журналом «Аннали неймовірних досліджень» як пародія на Нобелівську премію.

З 1999 року Шнобелівська премія вручається в 10 областях, частина номінацій збігається з Нобелівськими. Нагороди переможці зазвичай отримують з рук нобелівських лауреатів різних років.

Ще на цю тему