Україна посилює прикордонний контроль на морі

20:01 11.02.2019

Морська охорона України посилює контроль за держкордоном наявними силами та засобами, а також розглядає найближчі перспективи розгортання нового технічного устаткування, логістичного забезпечення, добору й підготовки кадрів.

Про це йдеться у повідомленні ДПСУ, передає Укрінформ

"Протягом тижня корабельно-катерним складом Морської охорони під час планових виходів із несення служби забезпечено супровід суден закордонного прямування від їх заходу у територіальне море України до моменту прибуття в порт призначення. Така практика дозволяє посилити режимні заходи з метою виключення спроб незаконного підходу до суден маломірних плавзасобів, здійснення інших протиправних дій у територіальному морі України", - йдеться у повідомленні.

За інформацією оперативно-розшукових підрозділів Морської охорони спільно з представниками відділів прикордонної служби Азово-Чорноморського та Південного регіональних управлінь у кількох портах на суднах закордонного прямування було проведено комплекс заходів.

За результатами роботи серед членів екіпажів іноземних суден виявлено 11 громадян України та 1 громадянина РФ, які порушили порядок в’їзду-виїзду з тимчасово окупованих територій. Громадян України притягнуто до адміністративної відповідальності з накладенням штрафу 1700 грн на кожного. Громадянину РФ заборонено в’їзд в Україну терміном на 3 роки. Також вивчається імовірність причетності окремих осіб до відповідної організованої діяльності щодо порушення прикордонного законодавства.

За участю офіцерів Регіонального управління морської охорони відбулася низка зустрічей, в тому числі з іноземними партнерами, з питань удосконалення системи висвітлення надводної обстановки та продовження розгортання нових об’єктів інфраструктури Морської охорони.

На об’єднаній нараді з колегами з Військово-Морських Сил та керівниками Програми EXBS та Офісу оборонного співробітництва Посольства США в Україні визначено пріоритетність завдань до 2022 року від модернізації постів технічного спостереження, проведення навчань, встановлення надпотужного радару і до створення Об’єднаного центру морських операцій.

Ще на цю тему