Санду каже, що решту пʼять кластерів для Молдови мають відкрити «негайно і без затримок»
Молдова готова відкрити переговори за всіма кластерами, і тому решту пʼять перемовних кластерів для Молдови мають відкрити негайно.
Про це заявила президентка Молдови Мая Санду після завершення саміту Молдова-ЄС 22 червня, пише Європейська правда.
Молдова хоче негайно відкрити решту пʼять перемовних кластерів.
"Технічно ми готові до того, щоб були відкриті всі переговори за всіма кластерами. Це підтверджено і Комісією, і Радою ЄС. Ми готові, і ми вважаємо, що цей процес має відбутися негайно і без затримок", – заявила Санду.
Вона наголосила, що це – "процес, заснований на заслугах, і оскільки ми готові, я впевнена, що це станеться".
Як повідомляла "Європейська правда", президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн натякнула, що після відкриття першого кластера Україна і Молдова вже розділені.
Раніше прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр розповів, що є опонентом відкриття всіх кластерів у переговорах про вступ України до ЄС, а також що він має з цього приводу позицію, сильнішу за його попередника Віктора Орбана.
Президент Володимир Зеленський своєю чергою висловлював сподівання, що у найближчі тижні в рамках переговорного процесу про вступ України до ЄС буде відкрито решту п'ять кластерів.
Ще на цю тему
- 23.06.2026 В уряді Молдови кажуть, що вступ в ЄС та реінтеграція Придністров’я мають йти паралельно
- 16.06.2026 Санду заявила, що членство Молдови у ЄС стає реальністю
- 15.06.2026 ЄС увів санкції проти ще 6 осіб за дестабілізацію Молдови
- 04.06.2026 У Єврокомісії анонсували інвестиції у Молдову на 641 млн євро
- 04.06.2026 Єврокомісарка Кос їде у Молдову з дводенним візитом
- 02.06.2026 В уряді Молдови розповіли про «план Б» щодо свого вступу в ЄС
- 14.04.2026 У Європарламенті закликали до нового кроку у перемовинах про вступ Молдови в ЄС
- 12.11.2025 Єврокомісарка з розширення: Придністровʼя не завадить вступу Молдови до ЄС
- 08.11.2025 Єврокомісарка з розширення відвідає Молдову
- 07.11.2025 У Кишиневі відкрили бюро Європарламенту
- 27.10.2025 Президентка Молдови відкидає вступ до ЄС із обмеженим правом голосу
- 23.10.2025 Санду заявила, що новий парламент повинен привести країну в ЄС