Росія почала застосовувати стратегічний резерв у війні проти України, - Зеленський
Росіяни вже почали застосовувати стратегічний резерв на фронті. Про це свідчить чисельність російського угруповання на території України.
Про це президент України Володимир Зеленський розповів під час спілкування з журналістами, повідомляє РБК-Україна з посиланням на "Суспільне".
"За місяць ми знищуємо таку ж кількість окупантів, яку вони мобілізують, але при цьому чисельність їхнього угруповання на території України зростає. Тобто ми вважаємо, що вони за рахунок залучення військовослужбовців зі стратегічного резерву збільшують своє угруповання", - розповів Зеленський.
Глава держави зазначив, що вже обговорював з головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським і начальником Генштабу Андрієм Гнатовим як протидіяти ворогу.
За його словами, такий крок для росіян є ризикованим і таким чином вони послаблюють свої кордони із іншими країнами, де для них "ситуація не проста".
Росія почала застосовувати стратегічний резерв у війні проти України, - Зеленський
Фото: Зеленський заявив, що Росія почала застосовувати стратегічний резерв у війні проти України (інфографіка РБК-Україна)
Президент зазначив, що росіяни до кінця квітня хочуть окупувати Дружківку, Костянтинівку та Покровськ, що на Донеччині. Проте для них це буде неможливо.
"Це неможливо, але вони вже не вперше визначають якийсь термін і тепер поставили собі такий показник. Я вже розповідав про зустріч із британською розвідкою - у нас із ними довірливі відносини. Вони теж не бачать можливостей для росіян це зробити", - додав Зеленський.
Ситуація на фронті та втрати ворога
Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський повідомляв, що Росія намагається посилити штурмову активність на фронті, проте лише зазнає ще більших втрат. Крім того, росіяни зірвали власні дедлайни у трьох областях.
Так, російська армія тільки за березень втратила понад 35 тисяч солдатів. Величезну кількість ворожих солдатів було знешкоджено за допомогою дронів.
Також головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський зазначив, що у березні на 29% зріс показник загальних втрат особового складу російської армії, завданих підрозділами безпілотних систем ЗСУ.
Раніше повідомлялося, що окрім Дніпропетровщини, Росія планує створити нову буферну зону й у прикордонні з Україною - у Вінницькій області зі сторони невизнаного Придністров'я.
Ще на цю тему
- 19.05.2026 Україна вибачилась перед Естонією через «ненавмисні інциденти» з дронами
- 19.05.2026 Оперативна інформація станом на 16:00 19.05.2026 щодо російського вторгнення
- 19.05.2026 В Естонії винищувачі вперше збили «заблукалий» дрон
- 19.05.2026 Оперативна інформація станом на 08:00 19.05.2026 щодо російського вторгнення
- 18.05.2026 Оперативна інформація станом на 22:00 18.05.2026 щодо російського вторгнення
- 18.05.2026 У Литві розповіли деталі операції на місці, де знайшли дрон
- 18.05.2026 Оперативна інформація станом на 16:00 18.05.2026 щодо російського вторгнення
- 18.05.2026 Зустріч міністрів G7 у Парижі зосередиться на Україні і Ормузькій протоці
- 18.05.2026 Каллас: Росія – не в найсильнішій позиції, примусити її завершити війну може Китай
- 18.05.2026 У Литві знайшли уламки дрона
- 18.05.2026 Сили оборони атакували командний пункт росіян на Арабатській стрілці в окупованому Криму / Відео
- 18.05.2026 Глава МЗС Естонії: зараз не час для переговорів з Росією, вона слабшає