Україна і НАТО розширюють співпрацю у сфері дронів та інновацій
Україна разом із НАТО активізує співпрацю у сфері протидії безпілотним загрозам, обміну бойовим досвідом і розвитку інноваційних оборонних рішень.
Про це повідомляє Міністерство оборони України.
Відповідні домовленості обговорили під час зустрічі заступника міністра оборони з європейської інтеграції Сергія Боєва з Верховним головнокомандувачем Об’єднаних збройних сил НАТО з трансформації адміралом П’єром Вандьє.
У зустрічі також взяли участь представники Сил безпілотних систем, Головного управління розвідки, оборонного кластеру Brave1 та команди системи DELTA.
Сторони зосередилися на створенні доступних і ефективних рішень для протидії повітряним загрозам, зокрема на розвитку дронів-перехоплювачів як частини багаторівневої системи ППО.
За словами Боєва, інтерсептори стають ключовим інструментом у боротьбі з безпілотниками завдяки їхній ефективності та економічності. Основною метою є досягнення рівня знищення цілей до 95%.
Ще на цю тему
- 15.05.2026 Україна посилює міжвідомчу координацію з питань морської безпеки разом з НАТО, Морською міжнародною коаліцією та ЄС
- 15.05.2026 Підтримка України буде пріоритетом на саміті НАТО в Анкарі – Рютте
- 15.05.2026 НАТО після масованої атаки РФ обіцяє продовжувати підтримку Україні
- 14.05.2026 ЗМІ: українські дронарі "рознесли" суперників з НАТО на навчаннях у Швеції
- 11.05.2026 Сибіга візьме участь у заходах ЄС і НАТО в Брюсселі
- 11.05.2026 Україна взяла участь в обороні Ґотланда на навчаннях «Aurora 26» у Швеції
- 29.04.2026 ЗСУ розбили НАТО на навчаннях: головком Латвії розповів, що було наступного дня
- 10.04.2026 Генсек НАТО назвав країни, які виступають проти членства України в Альянсі
- 03.04.2026 Вадефуль: Спільний інтерес НАТО - щоб Україна перемогла Росію
- 02.04.2026 "ЄС потребує гарантій безпеки від України": в Естонії зробили гучну заяву про НАТО
- 28.03.2026 Потрібно припинити бачити в Україні лише прохача допомоги - експертка НАТО
- 27.03.2026 У НАТО наполягають: всю зброю, закуплену у США в рамках PURL, доставлять в Україну